Англия срещу Дания на 1/2-финал на Евро 2020 (ВИДЕО)

„Трите лъва“ разбиха с 4:0 Украйна, „Червеният динамит“ победи с 2:1 Чехия

Англия разби Украйна с 4:0 в последния мач от 1/4 финалите на Евро 2020 на „Стадио Олимпико“ в Рим и се класира за първи път от 1996 година насам сред последните четири на Европейско първенство.

В битка за място на финала „Трите лъва“ ще срещнат отбора на Дания, който е на полуфинал за първи път от шампионската си 1992 година след 2:1 срещу Чехия.

„Трите лъва“ демонстрираха страхотна ефективност в атака, като отправиха общо шест точни удара в мача, четири от които бяха превърнати в голове.

Капитанът Хари Кейн бе точен на два пъти, изравнявайки постижението на Алън Шиърър от 9 попадения на големи първенства. Хари Магуайър и Джордан Хендерсън пък вкараха другите два гола за успеха.

Украинците бяха видимо изморени след драмата срещу Швеция в 1/8-финалите и бяха далеч от най-добрите си дни. Футболистите на Андрий Шевченко обаче могат да бъдат горди със своето представяне и първото в историята класиране на страната за 1/4-финал на еврофинали.

Англия пък продължава в битката за трофея, като за играчите на Гарет Саутгейт предстои завръщане у дома на „Уембли“, където на 7 юли предстои двубоят от 1/2 финалите срещу Дания.

На Олимпийския стадион в Баку Дания откри резултата в 5-ата минута. Йенс Ларсен центрира от корнер, топката влетя дълбоко в наказателното поле на Чехия, където най-съобразителен бе Томас Дилейни. Датският полузащитник стреля с глава в долния десен ъгъл на врата на Томаш Вацлик и откри резултата.

По-добрата игра на скандинавците се овенча с второ попадение в самия край на първото полувреме. Този път датчаните организираха атака от левия фланг, която завърши с великолепно центриране на Йоаким Меле с външен фалц. Високата топка бе адресирана за Мартин Брайтуайт, но нападателят не успя да я засече, но това стори Каспер Долберг, който с удар от въздуха разпечата за втори път вратата на Томаш Вацлик – 2:0 за Дания.

След почивката неспирните набези на чешките футболисти към датската врата дадоха резултат в 49-ата минута, когато Владимир Цоуфал центрира отляво в наказателното поле на Дания, токпата достигна Патрик Шик, който с едно докосване я прати в долния десен ъгъл на Каспер Шмайхел. Това е пето попадение за чешкия нападател на първенството, което го прати на челната позиция в голмайсторската листа.

Източник: БНТ, sportal.bg