Ансамбълът със сребро в многобоя на СК в Пезаро

Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечели сребърните медали в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в италианския град Пезаро.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха оценка от 42,800, която е най-висока от всички за смесеното съчетание с три обръча и два чифта бухалки, но оценката от вчера за изпълнението им с 5 топки, която беше общо 45,500 ги остави на второто място в многобоя със сбор от 88,300.

Златните медали спечели ансамбълът на Русия със сбор от 88,700 (45,950 за пет топки и 42,750 за смесеното съчетание.

Бронзовите медали отидоха при отбора на Беларус със бор от 85.650 т. ( 45.300 за пет топки и 40.350 за смесеното съчетание).

Нашите „златни момичета“ влязоха с най-висока оценка на обръчи и бухалки и втора по сила оценка на пет топки в днешните финали.

Стилияна Николова и Татяна Воложанина се класираха за финалите съответно на бухалки и на лента.

Националките , които дебютират сред елита на спорта, се представиха много по-добре от петък и съвсем заслужено са сред финалистките.

Стилияна Николова завърши девета в многобоя със сбор от 94.600 точки. В петък тя получи 23.800 на обръч и 23.700 на топка, а в събота изигра силни бухалки и беше оценена с 25.300 точки, а на лента има 21.800 точки. Българката влиза на финала на бухалки със седма по сила оценка.

Татяна Воложанина е 12-а в многобоя с 92.575 точки. От първия ден тя има 21.575 на обръч и 24.050 на топка, а вчера беше оценена с 24.050 на бухалки и 22.500 точки на лента.

На бухалки Воложанина получи необяснимо ниска оценка, която освен това се забави повече от 30 минути след блокиране на системата, което се получава при 5 десети разлика между съдиите и референтното жури, след което изпълнението се гледа под лупа на видео!

На лента тя влиза на финал шеста по сила оценка.

Победителка в многобоя стана рускинята Дина Аверина със сбор от 108.800 точки, втора е нейната сестра близначка със 106.475 точки, а трета се нареди Алина Харнаско от Беларус със 105.150 точки.