Антонио Вутов аут за мача с Берое за Купата

Футболистът получи контузия при победата над Ботев (Враца), тежка седмица очаква „канарчетата“ – гостувания в Стара Загора за Купата и на Левски в първенството

Ботев (Пловдив) започна подготовка за осминафинала за купата на България срещу Берое. Битката за Тракия е в четвъртък, 1 ноември, от 19:00 часа в Стара Загора. Главен рефер ще бъде Николай Йорданов. До двубоя тимът ще тренира по един път на ден на базата си.

Треньорът Николай Киров обаче може да има проблем по окомплектоването на състава. Причината е, че по време на гостуването на Ботев (Враца), спечелено с 1:0, контузия получи Антонио Вутов. Юношата на Левски започна на върха на атаката на стадион „Огоста“, но получи разтежение на коремен мускул. Той бе заменен принудително в 73-ата минута на двубоя. Вместо него на терена се появи Диого Кампос. От лекарския щаб на „жълто-черните“ ще трябва да положат огромни усилия, за да успеят да възстановят Вутов за мача в четвъртък.

Треньорът Николай Киров пък със сигурност е провел разговор с нападателя Стивън Петков, който си позволи да изказва мнение пред телевизионните камери, че отборът не играе както трябва.

На Ботев му предстои тежка седмица. След като в четвъртък тимът гостува на Берое, в неделя, 4 ноември, има нова визита – на Левски в двубой от 14-ия кръг на Първа лига. Срещата на „Герена“ е от 15:00 часа.