Арда изненада Белия и ЦСКА 1948 с 3:2 като гост (ВИДЕО)

Невероятен гол на Спас Делев донесе успеха на тима от Кърджали в последния мач от 13 кръг на Първа лига

Арда победи ЦСКА 1948 с 3:2 в последния мач от 13 кръг на Първа лига. Срещата стартира с 21 българи, като единственият чужденец бе Жуниньо в състава на гостите.

Малко след половин час игра Лазар Марин си отбеляза автогол и изведе Арда напред, а пет минути по-късно Алекс Петков удвои аванса на гостите.

Второто полувреме обаче бе категорично за домакините, които стопиха пасива си с попадения на Ивайло Чочев и Симеон Петров. В последните секунди на редовното време Спас Делев демонстрира класа и с изящен удар донесе победата на кърджалийци.

Така гостите си тръгнаха с трите точки от Националния стадион „Васил Левски“, което им отрежда осмо място във временното класиране с 14 пункта. „Червените“ пък остават на 12-о място с 11 точки.

Източник: gong.bg, ПФК Арда