Арда обърна с 2:1 Славия и излезе на третото място (ВИДЕО) - DC news

Арда обърна с 2:1 Славия и излезе на третото място (ВИДЕО)

Гостите изненадващо поведоха, но възпитаниците на Николай Киров-Белия направиха заслужен обрат и нямат загуба от началото на сезона

Арда (Кърджали) спечели с 2:1 домакинството си на Славия. Радослав Кирилов откри резултата в 39-ата минута в полза на гостите, но Иван Коконов изравни в 73-ата. Успехът на домакините донесе Радослав Василев в 82-ата минута. „Белите“ са без победа от началото на сезона и само с 1 точка на предпоследното място, докато тимът от Кърджали вече е трети с 12 точки и без загуба от старта на шампионата.

Домакините започнаха по-добре двубоя. В шестата минута Спас Делев преодоля Бенгюзов и шутира фалцово с десния крак, но Петков изби. Четири по-късно Арда организира контраатака, при която Ковачев изведе Спас Делев очи в очи с Петков. Вратарят „белите“ спаси изстрела на нападателя.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред създаде две добри ситуации. Първо Гамаков засече с глава центирране от корнер, но Симеонов улови. В 31-ата минута Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив, който завърши с прострелно центриране, но не намери негов съотборник.

Арда отговори с удар на Делев от двайсетина метра в 35-ата минута, щойто Петков отрази. Секунди по-късно опасен шут на Ковачев профуча покрай лявата греда.  В 39-ата минута „белите“ откриха резултата с първото реално голово положение, открило се пред тях. Томбак центрира отдясно, а Кирилов надскочи Лозев и с глава простреля Симеонов.

Девет минути след почивката домакините поискаха дузпа. В тази ситуация Леони изпревари Стоев при пас от центъра на терена, играчът на белите го побутна, но реферът Валентин Железов не посочи бялата точка.

Само 120 секунди по-късно, в 56-ата минута Калоян Кръстев реализира с глава след центриране на Попадийн, но Железов отмени попадението, тъй като прецени, че таранът на гостите е натиснал с ръце Петко Ганев при единоборството във въздуха.

В 73-ата минута Арда изравни чрез Иван Коконов. Резервата Радослав Василев свали с глава към своя съотборник, който овладя и от три метра фронтално срещу вратата вкара покрай Петков за 1:1.

Пълният обрат дойде в 82-ата минута, когато Леони проби отляво и намери Василев. Таранът на Арда преодоля Терзиев и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.