Арда отмъкна точка на Черно море с 1:1 във Варна (ВИДЕО) - DC news

Арда отмъкна точка на Черно море с 1:1 във Варна (ВИДЕО)

Закариа Беншаа откри резултата за варненци с ефектен гол в 28-ата минута, но автогол на Виктор Попов провали усилията на домакините

Черно море пропусна шанса си да се изкачи на третото място във временното класиране, след като завърши наравно с Арда – 1:1, в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Гостите от Кърджали стигнаха до точката след автогол на Виктор Попов през втората част на срещата. След подялбата на точките варненският тим е с 24 в актива си, докато Арда е с 22, като отборът от Кърджали не познава загубата вече пети двубой.

Преди началото на мача десният защитник на Черно море получи специална фланелка с номер 100, а поводът бе изиграният от футболиста мач №100 в елита срещу Ботев (Враца).

Първата възможност в срещата бе за домакините в 6-та минута, когато Велислав Василев стреля по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на Арда Анатолий Господинов. В 18-та минута Мади Кета центрира в наказателното поле на гостите меко отляво, а Закариа Беншаа засече топката с глава, но тя премина на сантиметри над вратата. В 24-та минута Закариа Беншаа получи хубав пас пред наказателното поле на гостите, освободи се и стреля, но за късмет на Арда топката се отби в напречната греда.

Черно море откри резултата в 28-та минута. Виктор Попов центрира в наказателното поле отдясно, топката стигна до Закариа Беншаа, който със страхотен шут от десетина метра вкара за 1:0. В 32-та минута след грешка на домакините топката стигна до Светослав Ковачев, който овладя топката, напредна и стреля от около 20 метра, но топката премина встрани от вратата на Черно море. В 36-та минута Мимито Биаи стреля опасно от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратаря Анатолий Господинов. В 41-та минута при бърза контраатака Мади Кета получи топката, напредна, пребори се с Алекс Петков, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката отново попадна в ръцете на вратаря на гостите Анатолий Господинов.

В 61-та минута Арда успя да изравни резултата. Жозе Палмерас бе намерен в наказателното поле от Джунейт Али. Той стреля слабо, а топката се оплете в краката на Виктор Попов и влезе във вратата на Черно море за 1:1. В 84-та минута Светослав Ковачев можеше да донесе трите точки на Арда, но за късмет на домакините след удара му топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Източник: БТА, Снимки: ПФК Черно море