Арда победи с 2:0 Берое под Аязмото (ВИДЕО)

Тонислав Йорданов герой за гостите с две попадения

Берое допусна втора поредна загуба след старта на плейофите в Първа лига. Старозагорци отстъпиха на Арда с 0:2 в мач от първата шестица на 28-ия кръг в Първа лига. В герой за гостите се превърна нападателят Тонислав Йорданов, който откри в 40-ата, а в 78-ата минута оформи и крайния резултат след точно изпълнена дузпа.

Арда беше по-добрият тим на терена през целия двубой и имаха още няколко отлични възможности да си тръгнат и с по-убедителен резултат. Старозагорци пък продължиха тежката си серия и тимът вече няма победа в последните си шест двубоя.

В класирането Арда остава четвърти с актив от 48 точки, с десет повече от ЦСКА 1948, който обаче е с два мача по-малко. Берое е шести с 37. В следващия кръг възпитаниците на Николай Киров приемат именно „червените“, като още не е ясно дали мач ще има.

„Заралии“ пък гостуват на Локомотив (Пловдив).

Източник: gong.bg