Арда с исторически полуфинал за Купата на България (ВИДЕО)

Спас Делев донесе победата с 1:0 като гост на ЦСКА 1948

Арда се класира за първи път в историята си на полуфиналите за Купата на България. Отборът от Кърджали се наложи с минималното 1:0 при гостуването си в София срещу ЦСКА 1948.

В осмата минута гол на Ангел Бастунов беше отменен заради засада. Само пет минути по-късно Васил Шопов стреля опасно след центриране от фаул на Серкан Юсен, но вратарят Иван Караджов се намеси решително.

Десет минути преди почивката Иван Тилев стреля от над 20 метра, но Даниел Наумов се намеси решително.

В 46-ата минута Серкан Юсеин шутира, но Караджов отново улови топката.

В 55-ата минута Тонислав Йорданов центрира и Спас Делев от съвсем близка дистанция реализира един от малкото си голове с глава.

Десет минути след това Ангел Лясков центрира, но ударът с глава на Бастунов не намери целта.

По-късно тази вечер Славия посреща Левски в друг двубой от четвъртфиналите в турнира за националната купа.