Арда стартира с 0:0 като гост на Ботев (Враца) (ВИДЕО)

Възпитаниците на Николай Киров гостуват в четвъртък на Апоел Беер-Шева в реванш от Лигата на конференциите

Отборът на Арда (Кърджали) завърши наравно 0:0 като гост на Ботев (Враца) в среща от първия кръг на Първа лига.

През първото полувреме и двата отбора залагаха на сигурни подавания и атаки. Първото по-сериозно положение бе в 20-ата минута, когато Бабунски шутира  от далечно разстояние, но Васил Симеонов успя да парира удара му. До края на първото полувреме и двете единайсеторки се опитаха да разчупят двете нули на таблото, но при този резултат завърши полувремето.

След почивката в 55-ата минута Светослав Ковачев бе близо до отбелязване на гол, но ударът му попадна право в ръцете на стража на домакините. Минута по-късно Жуниньо също отправи опасен удар, но топката мина близо до страничния стълб. Натискът на играчите на Арда продължи и опасни положения създадоха Руменов и Жуниньо, но до попадение така и не се стигна, а двата отбора си разделиха по една точка на старта на първенството.

Арда гостува на 29 юли в Израел, където ще изиграе срещата реванш от Лигата на конференциите с Апоел Беер-Шева. Срещата е на 29 юли от 20:00 часа, а възпитаниците на Николай Киров загубиха с 0:2 в първия двубой.