Арда загуби с 0:2 от Апоел Беер Шева в евродебюта си (ВИДЕО)

Мариано Барейро и резервата Дор Мича донесоха успеха за израелския тим

Арда (Кърджали) загуби историческия си първи мач в Европа, след като отстъпи с 0:2 пред израелския Апоел (Беер Шева).

Мачът на „Арена Арда“ бе от втория кръг на новия турнир Лига на конференциите, а попаденията в него реализираха Мариано Барейро с глава и резервата Дор Мича от воле през второто полувреме.

През първото пък попадение на гостите бе отменено заради тънка засада, докато Крум Стоянов от домакините се контузи и трябваше да бъде принудително заменен.

В крайна сметка обаче опитът си каза думата и Апоел взе своето, така че чака по-спокойно реванша след седмица, макар че започна двубоя с цели 6 нови попълнения сред титулярите.

Главният съдия Висар Кастрати от Косово пък се прояви с няколко грешни решения и определено няма да бъде запомнен с добро в Кърджали.

Двубоят се игра пред 5000 зрители и бе истински футболен празник за града като започна с преса на домакините, чиито наставник Николай Киров заложи на схема с трима централни защитници и трио в предни позиции в лицето на Иван Коконов, Спас Делев и Тонислав Йорданов.

Първата добра възможност за „сините“ дойде в 14-ата минута, когато Деян Лозев напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле, където обаче Делев бе изпреварен и не успя да стигне до топката.

В 21-ата минута обаче гостите реализираха попадение, след неразчетено излизане на вратаря Иван Караджов, но за щастие на Арда то бе отменено заради засада.

В 23-ата минута стражът се реабилитира, след като спаси опасен удар с глава на Мариано Барейро, а в 30-ата се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите.

Спас Делев проби отляво и смени фронта на атаката към Лозев, който центрира, но ударът на Коконов бе блокиран.

Малко по-късно се стигна до принудителна смяна в състава на Арда, тъй като Крум Стоянов се контузи и отстъпи мястото си на Александър Георгиев.

Последва коварен удар от дистанция на гостите и шанс за Делев да открадне една топка пред наказателното поле на Апоел.

Българският национал несполучи, a в добавеното време негово центриране от корнер бе избито от вратаря на Апоел и така в крайна сметка почивката дойде при нулево реми.

Резултатът обаче бе открит малко след почивката. След съмнения за нарушение срещу Спас Делев гостите стигнаха до корнер, а след неговото изпълнение Мариано Барейро засече с глава, за да даде аванс на Апоел в 51-ата минута.

Домакините отговориха с агресивна игра и преса по всички точки на терена, което можеше да им изиграе лоша шега, защото Юджийн Ансах бе изведен зад гърба на защитата, ала не успя да овладее топката.

В 61-ата минута Делев проби през центъра и бе спрян с цената на жълт картон пред дъгата на наказателното поле, но изпълнението му на отсъдения свободен удар срещна стената от футболисти.

Същото се случи и 3 минути по-късно, когато отново Делев бе фаулиран на изгодна за обстрел позиция, ала не успя да се възползва.

Последваха 3 рокади на Николай Киров, който се опита да промени нещата със смяна на тактическата постройка.

Това обаче не донесе успех, а напротив, защото не след дълго гостите нанесоха своя втори и решителен удар.

По ирония на съдбата това стори точно една от резервите им – Дор Мича, който в 78-ата минута засече от воле едно центриране отляво и не остави шансове на Караджов.

Това изнерви футболистите на Арда, а след провокация на капитана Мигел Витор малко преди края се стигна до сблъсъци между играчи на терена, които доведоха до 4 жълти картона.

Нови попадения не паднаха и така Апоел си тръгна с комфортен аванс от 2:0 преди реванша, който е след седмица в Израел.