Арсенал би с 1:0 Юнайтед като гост, Гарет Бейл спаси Тотнъм от резил (ВИДЕО)

Кристиано с 2 гола за Юве след коронавируса, Златан отново блести за Милан

Манчестър Юнайтед продължи негативния си домакински рекорд със загуба от Арсенал с 0:1 в дербито от 7-и кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ останаха без победа в шести пореден двубой за първенство на „Олд Трафорд“, докато наставникът на гостите Микел Артета влезе в историята като единствен в ерата на Висшата лига, спечелил първите си два мача срещу Юнайтед.

Единственото попадение за лондончани вкара Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа, отсъдена за безумно нарушение на Пол Погба в наказателното поле.

След попадението домакините овладяха инициативата и се настаниха в половината на „артилеристите“. Въпреки смазващото си териториално предимство обаче защитата на Арсенал бе добре подредена и не допусна сериозни грешки.

Пет минути преди края на редовното време лондончани имаха и късмет, тъй като топката срещна гредата. Елнени опита да блокира остро центриране на резервата Ван дер Беек, последва рикошет и в главата на вратаря Лено, след което в страничния стълб.

До края Арсенал издържа и така стигна до успеха, така че вече има 12 точки, докато Юнайтед остана с едва 7 в своя актив на 15-ото място във временното класиране.

Гарет Бейл се появи от пейката и спаси Тотнъм от резил срещу Брайтън. Уелсецът вкара първия си гол за отбора след седем години и половина, за да донесе успеха с 2:1. Трите точки позволиха на „шпорите“ да се изкачат до второто място в класирането. Те вече имат 14, с две по-малко от лидера Ливърпул. В четвъртък тимът на Жозе Моуриньо ще гостува на Лудогорец от Лига Европа.

Хари Кейн откри от дузпа в 13-ата минута, след като беше фаулиран в наказателното поле на гостите. В средата на полувремето съдията подмина наказателен удар за Брайтън, въпреки че по-скоро имаше основание да го отсъди.

„Чайките“ продължиха да играят добре и в 56-ата минута Тарик Лампти изравни с диагонален удар. Секунди преди това обаче, останаха сериозни съмнения за нарушение в полза на Тотнъм. Отново последва намеса на ВАР, реферът сам пак прегледа положението, но не промени решението си.

„Шпорите“ удариха 2 греди чрез Ламела и Кейн преди Бейл да се появи в игра в 70-ата минута. Само три по-късно той се възползва от отлично центриране на Серхио Регилон и донесе ключовия успех на своя тим.

Нюкасъл победи с 2:1 Евертън и попречи на „карамелите“ да се завърнат на върха в класирането на Висшата лига. Тимът на Карло Анчелоти изостава на три точки от лидера Ливърпул, но ако беше спечелил щеше отново да подведе, тъй като има по-добра голова разлика от градския съперник. Поражението второ поред за Евертън в първенството. „Свраките“ пък се изкачиха до седмото място преди изиграването на всички мачове от кръга.

През първата част двата отбора не успяха да си вкарат гол. Най-чистото чистото положение беше създадено от Сен-Максимен в 32-ата минута, но Олсен спаси блестящо. Гостите също имаха няколко възможности в заключителните минути, но така и не се стигна до нещо опасно пред вратата на „свраките“.

През второто полувреме Нюкасъл нанесе своя удар. Първо Калъм Уилсън реализира от дузпа в 56-ата минута, а в 84-ата минута отново той се разписа за 2:0.

Гостите опитаха да се върнат в двубоя, но удар на Калвърт-Люин в 86-ата минута мина встрани от вратата. Все пак той се реваншира и намали резултата в добавеното време на срещата, а въпреки опитите „карамелите“ да стигнат до равенството, това не се получи.

Кристиано Роналдо влезе от пейката и вкара два гола в първия си мач, след като пребори коронавируса!

Ювентус разби Специя с 4:1 в мач от шестия кръг на Серия „А“, в който заради травма не игра българският национал Андрей Гълъбинов.

Този път системата ВАР помогна за гол на Алваро Мората, след като му бяха отменени цели три в Шампионската лига срещу Барселона. Испанецът откри резултата в 14-ата минута, а веднъж вкара и Адриен Рабио. За домакините се разписа Побега.

В 56-ата минута Роналдо се появи на терена. Още в 59-ата португалецът заобиколи Проведел и върна преднината на Юве в резултата. В 64-ата Буфон отрази удар с глава на Шабот, а при добавката Кевин Агудело се разписа. Попадението обаче не беше признато заради засада. В 68-ата резервата Рабио получи дълъг пас от Киеза, преодоля Шабо и покачи на 3:1 в полза на гостите. В 72-ата Побега стреля от воле, но Мерих Демирал протегна крак и изби топката в корнер. В 76-ата „бианконерите“ получиха дузпа за фаул на Бартоломей срещу Киеза. Роналдо пък я превърна в гол чрез изпълнение на „Паненка“ за крайното 4:1 за италианския шампион.

Милан успя да спечели гостуването си на Удинезе с 2:1 в среща от 6-ия кръг на Серия „А“, а след този мач „росонерите“ заемат лидерската позиция с актив от 16 точки.

Грандът от Милано бе в ролята на лек фаворит преди този мач, но показа с представянето си на терена, че е отборът, който се намира в по-добра форма и в крайна сметка заслужено се добра до успеха. Шведът пък за пореден път показа с представянето си колко важен е за отбора.

В 18-ата минута Кеси даде аванс на гостите, след като бе намерен от Ибрахимович и с много техничен удар от точката на дузпата успя да реализира. Де Пол от дузпа обаче възстанови статуквото в този мач само две минути след началото на второто полувреме.

В 83-ата минута Ибрахимович донесе крайния успех на гранда от Милано, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините и след това засече със задна ножица от близка дистанция топката във вратата.

Сасуоло шокира като гост Наполи с 2:0. Головете реализираха Локатели в 59-ата минута от дузпа и Лопес в края на двубоя.

След успеха Сасуоло е на второто място с 14 точки, а Наполи е на 5-ото място с 11.