Арсенал и Юнайтед с нулево реми в английското дерби (ВИДЕО)

Без проблеми за Байерн в Бундеслигата, за Милан, Интер и Юве в Серия „А“, нова загуба за Реал (Мадрид) в Ла Лига

Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в дербито на 21-ия кръг в Премиър Лийг.

Очакваният сблъсък на „Емирейтс“ не предложи зрелището, които всички предполагаха и „червените дяволи“ втори пореден кръг не стигнаха до победата, което ги отдалечи на три точки от върха, където стояха преди точно една седмица.

Арсенал обаче покачи серията си без загуба на шест поредни мача, като греда през втората част лиши момчетата на Микаел Артета от трите точки.

В началните минути от мача домакините бяха по-добрият отбор, но постепенно Манчестър Юнайтед се наложи и започна да създава неприятности пред Бернд Лено.

В 20-ата минута Фред стреля много опасно от границата на наказателното поле, но стражът на „артилеристите“ със сетни усилия успя отклони топката, която летеше към мрежата му.

Десетина минути преди почивката Бруно Фернандеш отправи опасен удар, който обаче прелетя встрани от вратата.

Малко преди края на първата част португалецът получи възможност да обстрелва директно вратата на Арсенал от пряк свободен удар. Позицията бе удобна, но след рикошет в главата на Давид Луис топката излезе в ъглов удар.

Втората част започна със силни минути за домакините след промените, които мениджърът Микел Артета направи в своя състав. На терена се появи Уилиан.

В 49-ата минута Ектор Бейерин получи отдясно и центрира в наказателното поле. Аарън Уан-Бисака увисна и остави топката да стигне именно до влезлия в игра преди минути Уилиан. Бранителят на манчестърци обаче си поправи грешката и блокира удара на бразилеца.

В 58-ата минута „червените дяволи: пропуснаха най-добрия си шанс да поведат от началото на мача. Гостите разиграха чудесно и приспаха отбраната на Арсенал. Люк Шоу бе изведен в наказателното поле. Левият краен бранител опита прострелно подаване. Единсон Кавани изпревари защитниците, но от чиста позиция прати топката в аут.

В 65-ата минута Александър Лаказет бе изблъскан от Хари Магуайър в близост до наказателното поле. Главният съдия отсъди нарушение. Френският нападател стреля директно от прекия свободен удар. Той завъртя топката над стената и бе много близо до гола. Топката обаче се отби от левия страничен стълб и бе изчистена от защитник на Ман Юнайтед. Вратарят Давид де Хеа остана на място и само изгледа топката, която за малко да се озове в мрежата му.

Секунди по-късно Емил Смит Роу стреля от границата на наказателното поле. Де Хеа внимаваше и успя да спаси.

В 80-ата минута Аарън Уан-Бисака отне топката в противниковата половина и пусна към Маркъс Рашфорд. Той напредна и пробва мощен диагонален шут. Топката се оплете в мрежата, но от външната ѝ страна.

Минута по-късно Бейерин изведе Никола Пепе. Френското крило залъга противник и стреля технично по земя, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 83-ата минута на терена се появи Мартин Йодегор, който се присъедини към Арсенал само преди дни под наем от Реал Мадрид.

Секунди преди изтичането на редовното време Манчестър Юнайтед бе на косъм от гола. Уан-Бисака центрира в наказателното поле, където Единсон Кавани опита акробатичен завършващ удар няколко метра пред вратата. Топката обаче премина на сантиметри встрани от гредата на вратата, пазена от Бернд Лено. Определено „артилеристите“ извадиха късмет в случая.

Малко преди последния съдийски сигнал Фред опита късмета си от далечно разстояние, но безкрайно неточно. В крайна сметка срещата завърши без победител.

В същото време Хосеп Гуардиола постигна победа №500 в треньорската си кариера, а Манчестър Сити се утвърди на върха след 1:0 над Шефилд Юнайтед.

Единственото попадение за „гражданите“ отбеляза Габриел Жезуш.

Домакините рано-рано поведоха в резултата. В деветата минута Феран Торес се пребори много добре с двама бранители на „остриетата“ в наказателното поле, запази топката, въпреки че в един момент бе паднал, изправи се и пусна към Жесус, който откри с удар отблизо. Това бе първи гол за бразилеца в последните му 10 мача във Висшата лига.

Резултати: Евертън – Нюкасъл 0:2, Манчестър Сити – Шефилд 1:0,  Кристъл Палас – Уулвс 1:0,  Уест Бромич – Фулъм 2:2, Арсенал – Манчестър Юнайтед 0:0, Саутхямптън – астън Вила 0:1

Испанският шампион Реал (Мадрид) претърпя поредно фиаско през този сезон, след като загуби от Леванте с 1:2 като домакин.

„Белия балет“ игра почти цял мач с човек по-малко и това се оказа решаващо за физическите им сили в края, когато получиха решаващия втори гол в мрежата на Куртоа, който пък се отчете със спасена дузпа.

Още в 6-ата минута Азар подхвана контраатака през центъра, при която напредна над 20 метра и пусна подаване вляво на Бензема в наказателното поле, който стреля от малък ъгъл, но Айтор спаси.

В 8-ата минута Леон се измъкна сам срещу вратата на „лос бланкос“, Едер Милитао го спря непозволено в гръб и след преразглеждане с ВАР реферът му вдигна червен картон, след като първоначално санкцията бе жълт.

5 минути по-късно обаче шампионите отговориха на тежкия удар. Тони Кроос намери с магистрален пас от собствената си половина на скорост Марко Асенсио, който проби през дясната зона и простреля в далечния ъгъл Айтор за 1:0.

В 27-ата минута Асенсио получи зад отбраната с гръб към вратата, обърна се фронтално, но опитът му за гол бе нескопосан и слаб.

5 минути след това обаче Моралес възстанови паритета. Той бе намерен от Мирамон с центриране от десния фланг на втората греда и от ждроп засече по приказен начин в левия ъгъл на безпомощния Куртоа за 1:1.

В 53-ата минута Бензема се озова на чудесна стрелкова позиция, благодарение на Кроос, но французинът се подхлъзна в последния момент и не успя да нанесе опасен удар по диагонала от малкото наказателно поле.

В 63-ата минута „жабчетата“ получиха правото да изпълнят дузпа след намеса на ВАР при фаул на Винисиус срещу Клерк в пеналтерията, но изпълнението на Марти в левия ъгъл бе парирано от Тибо Куртоа и равенството се запази.

В 78-ата минута Барди отклони към Марти след късо изпълнение на ъглов удар и вторият засече от воле в десния ъгъл на Куртоа – 1:2.

Така Реал вече е на седем точки от лидера Атлетико (Мадрид), а „дюшекчиите“ са и с два мача по-малко от останалите си съперници.

Севиля измести Барселона от третото място във временното класиране на Примера Дивисион. Селекцията на Хулен Лопетеги постигна трета поредна победа в шампионата, надвивайки като гост коравия тим на Ейбар с 2:0.

По този начин седмицата се превръща в перфектна за „рохибланкос“, които преди няколко дни си осигуриха участие и на четвъртфиналите в надпреварата за Купата на Краля.

Севилци подсигуриха своя успех с по гол в двете полувремена. През първото, резултатът беше открит в 28-ата минута от Лукас Окампос. Тогава аржентинецът беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена след преразглеждане със системата ВАР.

След паузата появилият се Алейш Видал, спомогна с голова асистенция за триумфалния изстрел на Жордан в 55-ата. До края любопитна бе принудителната вратарска смяна в лагера на домакините, където Дмитрович отстъпи място на Йоел.

Валенсия победи с минималното 1:0 гостите от Елче. Домакините пропуснаха да открият резултата в 11-ата минута, когато прекрасна възможност беше пропиляна от Вас, но и защитник на гостите се справи отлично със ситуацията.

Все пак той се реабилитира с гол в 22-ата минута, възползвайки се от пас на Гедеш, а това се оказа и победен гол.

Гостите отвърнаха с опасен удар на Моренте в 32-ата минута, но ударът му нима над напречната греда.

Валенсия пропусна и дузпа в 34-ата минута когато Собер беше надигран от вратаря на гостите Бадия. В 38-ата минута гостите направиха нов пропуск, но и вратарят на домакините се прояви.

В 50-ата минута Солер стреля добре, но бранител на гостите отново не позволи на топката да отиде в опасна близост до вратата. До края на двубоя и двата тима пропуснаха ситуации, но в крайна сметка по-щастливи в края на двубоя бяха футболистите на Валенсия.