Арсенал обърна с 3:1 Валенсия у дома (ВИДЕО)

Челси направи 1:1 като гост на Айнтрахт и постави рекорд от 16 поредни мача без загуба в Шампионската лига

Английският тим Арсенал победи гостуващия Валенсия (Испания) с 3:1, а Айнтрахт Франкфурт (Германия) и Челси (Англия) завършиха 1:1 в първи срещи от полуфиналите на турнира Лига Европа.

Гостите от Валенсия откриха резултата на „Емирейтс“ в 11-ата минута, след като Муктар Диакаби се разписа след удар с глава. До 26-ата минута обаче „артилеристите“ стигнаха до обрат с две попадения на Александър Лаказет.

В 18-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг подаде към оставения непокрит Лаказет, който с точен изстрел от границата на наказателното поле изравни. Осем минути по-късно Лаказет направи 2:1 с глава и асистенция на Гранит Джака. Вратарят Нето опита да избие топката след удара на французина, но тя се отби в страничната греда и влезе във вратата. От щаба на Валенсия претендираха, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем, но повторенията показаха, че попадението е напълно редовно. Крайното 3:1 оформи Обамеянг, разписал се от близка дистанция.

„Целта ни е да стигнем до финала и да спечелим този трофей. Знаем, че е възможността за нас да се класираме за Шампионската лига през следващата година. Отпаднахме на полуфиналите миналата година (след загуба от Атлетико Мадрид), но сме се поучили от грешки и се надяваме тази година да не направим същото. Ще дадем всичко, за да се класираме за Шампионската лига“, каза Обамеянг след мача.

В Германия Айнтрахт Франкфурт и Челси завършиха 1:1. Лука Йович даде аванс на домакините в 23-ата минута, а в 45-ата Педро изравни. Гостите доминираха през второто полувреме, но не успяха да отбележат други попадения.

Айнтрахт започна по-добре срещата и поведе в резултата. Сърбинът Филип Костич центрира от ляво и Лука Йович засече с глава топката, изпращайки я към далечния ъгъл. Това е негов 26-и гол във всички турнири този сезон. В последните секунди на първата част Рубен Лофтъс-Чийк асистира на испанеца Педро, който с прецизен удар изравни резултата.

През второто полувреме Давид Луис уцели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар, а Лофтъс-Чийк пропусна две отлични възможности да се разпише за Челси.

„Вкарахме гол преди почивката и през второто полувреме имахме повече шансове от тях“, каза защитникът на Челси Сесар Аспиликуета.
„През второто полувреме владеехме повече топката и контролирахме играта. Атмосферата беше страхотна, наистина ми хареса този мач. Това е фантастичен стадион, фантастичен отбор“, добави Рубен Лофтъс-Чийк.

След равенството Челси постави нов рекорд в турнира от 16 поредни мача без загуба.

Реваншите от полуфиналите на Лига Европа ще се играят на 9 май.