Арсенал разстреля ЦСКА (Москва) с 4:1 (ВИДЕО)

И в останалите четвъртфинали в Лига Европа домакините взеха своето

Арсенал направи огромна крачка към класиране на 1/2-финал в Лига Европа, след като победи с категоричното 4:1 ЦСКА (Москва) в първия мач между двата тима от 1/4-финалната фаза. И петте попадения в мача паднаха през първото полувреме, когато и двата тима показаха доста открит и атакуващ футбол. Домакините на „Емиратс“ поведоха в 9-ата минута с гол на Аарън Рамзи, но в 15-ата Александър Головин изравни. След това обаче Александре Лаказет вкара на два пъти в 23-ата минута от дузпа и в 35-ата минута, а и Рамзи също се отчете с още едно красиво попадение в 28-ата минута.

В останалите четвъртфинали домакините също взеха своите победи. Атлетико (Мадрид) също гледа уверено напред след чиста победа с 2:0 над Спортинг (Лисабон). Лацио на два пъти допускаше изравняване срещу РБ Залцбург, но в крайна сметка спечелинадлъгването с 4:2. В последния мач от вечерта РБ Лайпциг се наложи икономично над Олимпик Марсилия с 1:0.

Снимка: GettyImages