Арсенал спечели с 2:0 дербито срещу Юнайтед (ВИДЕО)

Сити надигра с 2:1 Евъртън и вече е на точка от втория Лестър и на 11 от Ливърпул

Арсенал изигра най-добрия си мач от доста време насам и спечели с 2:0 дербито от 21-ия кръг на Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед. Никола Пепе и Сократис Папастопулос вкараха головете за „артилеристите“, които записаха първи успех под ръководството на Микел Артета. Освен това лондончани прекъснаха серията си от четири шампионатни мача мача без победа.

Победата на „Емирейтс“ изкачи Арсенал до десетото място в класирането с 27 точки, само на четири от петия Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ бяха спечелили последните си две срещи.

Домакините вкараха при първото си по-опасно положение пред вратата на Лено. В 8-ата минута Колашинац получи пас в наказателното поле и почти от аутлинията върна назад към Никола Пепе, който бе оставен непокрит и стреля във вратата за 1:0.

Арсенал продължи да бъде по-добрият отбор и създаде още няколко интересни положения, най-доброто от които в 30-ата минута, когато Пепе стреля от разстояние, но топката се удари в гредата. В 42-ата Лаказет засече центриране от корнер, Де Хеа спаси, но Сократис пръв стигна до топката и направи 2:0 за домакините.

Първата възможност след почивката беше на сметката на  гостите. В 53-ата минута Дан Джеймс опита изненадващ удар, който беше отразен от Лено. В 55-ата минута Фред стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря.

Подобрението в играта на Юнайтед започваше все повече да се усеща в 59-ата минута Матич изведе Андреас Перейра очи в очи с вратаря, но ударът не намери целта. В 70-ата останаха сериозни съмнения за дузпа в полза на „червените дяволи“, след като Аарън Уан-Бисака бе съборен на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 73-ата минута Мейсън Грийнууд стреля от дистанция по земя, но в ръцете на вратаря.  До края Арсенал удържа преднината си.

Пеп Гуардиола спечели двубоя с Карло Анчелоти във Висшата лига, след като неговият Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Евертън.

„Гражданите“ откриха резултата на „Етихад“ в 51-ата минута след красив гол на Габриел Жезус, а осем минути по-късно бразилецът отбеляза за втори път в мача. „Карамелите“ стигнаха до попадение в 71-ата дело на Ришарлисон.

Така Сити отново е на точка от втория Лестър, а вече изоставането от Ливърпул е 11 точки. Евертън остава 10-и с 25 точки.

В 9-ата минута Колман овладя между двама в наказателното поле и пробва техничен удар към далечния ъгъл, но Браво се хвърли и с една ръка изби в корнер. Гостите бяха равностойни само в първите десетина минути на двубоя, след което Сити доминираше на терена и тотално надигра съперника си.

В 13-ата минута „гражданите“ стигнаха и до гол. Кансело направи бързо двойно с Марез отдясно и центрира към левия фланг, футболист на Сити се размина с топката на близката греда, но на далечната Фоудън бе непокрит и отбеляза. Радостта на домакините не трая дълго, тъй като след консултация с ВАР голът бе отменен заради засада на Марез при началото на нападението.

Видеоповторението трябваше да се намесва и в 19-ата, заради съмнения за дузпа в пеналта на Евертън, но такава не бе маркирана.

Жезус не намери целта в 24-ата след удар извън пеналта, а пет по-късно Пикфорд спаси добре насочен удар на Марез.

Офанзивата на Сити продължи до края на полувремето, но без да доведе до желания резултат.

„Гражданите“ откриха резултата в 51-ата минута. Гюндоган намери Жезус в наказателното поле на Евертън, бразилецът пое технично топката и същевременно се осовбоди от Холгейт, след което прати в горния ляв ъгъл на вратата, Пикфорд докосна топката, но не успя да промени достатъчно траекторията ѝ – 1:0 за домакините.

В 58-ата минута домакините нанесоха и втория си удар. Марез центрира в пеналта на Евертън, където Габриел Жезус отбеляза втори си гол.

Всичко вървеше по план за домакините до 71-ата минута, когато вратарят Браво направи глупава грешка, която доведе до гол. Стражът реши да показва техника в наказателното поле и финтира футболист на „карамелите“, след което обаче прати право в краката на Мойс Кийн, той бързо подаде на Уолкът, последва удар по земя, рикошет и топката попадна в Ришарлисон на далечната греда и от по-малко от метър бразилецът нямаше как просто да сгреши за 2:1.

Мойс Кийн пробва странична ножица в 76-ата – красиво изпълнение, но без нужната точност. Две по-късно Марез комбинира с Жезус, който с мощен шут прати в десния страничен стълб. Бразилецът пробва рефлекса на Пикфорд в 81-ата, но вратарят успя да се справи и изби.