Аржентина направи 1:1 с Исландия, Меси пропусна дузпа (ВИДЕО)

Коравите дебютанти на световно първенство спечелиха историческа първа точка пред погледа на невярващия Марадона

Един от фаворитите за спечелване на титлата Аржентина започна с изненадващо равенство участието си на Мондиал 2018. В двубой от група „D“ южноамериканците завършиха 1:1 срещу Исландия.

Още в 8-ата минута Меси центрира, а Таляфико стреля с глава много близо до целта. Секунди по-късно Бярнасон от няколко метра стреля встрани от празната врата. В 17-ата минута пък Меси отправи хубав удар, но вратарят Ханес Халдорсон се намеси добре пред погледа на легендата Диего Марадона.

120 секунди по-късно Рохо направи опит за удар, който се превърна в пас към Серхио Агуеро в наказателното поле. Нападателят на Манчестър Сити се обърна и с мощен удар прати топката в мрежата на исландците.

Само четири минути след това диагонален удар на Бярнасон бе избит със сетни усилия от Кабайеро. Отбитата топката попадна в краката на Финбогасон, който я прати във вратата за 1:1.

В 43-ата минута аржентинците имаха претенции за дузпа. Меси навлезе в наказателното поле и опита центриране, което обаче бе блокирано с шпагат от Рагнар Сигурдсон, но топката рикошира от тялото му и срещна ръката. Полският съдия Шимон Марчиняк даде знак играта да продължи.

След подновяването на играта Аржентина продължи да атакува, а Исландия да се отбранява с всички сили. В 64-ата минута южноамериканците получиха право да изпълнят дузпа, след като Меси бе спънат от Магнусон. Капитанът Меси застана зад топката, но ударът му в дясната част на вратата бе спасен от Халдорсон.

Четвърт час преди края на срещата резервата Кристиан Павон също имаше претенции за дузпа, след като бе закачен от Сварасон. До края на срещата Лионел Меси опита на няколко пъти да затрудни Халдарсон, но вратарят бе на висота. Така дебютантът на световно първенство Исландия напълно заслужено спечели първа точка, а Халдарсон бе избран за играч на мача.

По-късно днес е вторият мач от група „D“ между отборите на Хърватия и Нигерия. Срещата ще се играе на „Калининград Арена“ от 22:00 часа.

Снимки: FIFA.com, Reuters