Асеновец отпадна от Купата на Аматьорската футболна лига

Редовното време срещу Левски (Карлово) завърши 1:1, Александър Димов и Александър Стойчев пропуснаха при дузпите

ФК Асеновец отпадна в първия регионален кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Възпитаниците на Веселин Филипов направиха 1:1 срещу Левски (Карлово) на стадион „Шипка“ в редовното време, но отстъпиха след изпълнения на дузпи.

Юношата на клуба Васил Кощуров вкара единственото попадение за домакините, които уцелиха веднъж и гредата.

Александър Димов и Александър Стойчев пропуснаха за Асеновец и така отборът на Левски продължи напред в турнира.

В първия си официален мач за годината асеновградчани не можеха да разчитат на цели 5 наказани футболисти и на още двама, отсъстващи поради лични причини.

Така сред стартовите 11 имаше няколко юноши на клуба от набор 2003 и две момчета от набор 2005 – Сезай Ахмед и Владислав Кайряков, които днес записаха първите си официални минути в мъжкият футбол.

През втората част дебют в мъжкия футбол записаха и още двама юноши – Мерт Ибрям от набор 2005 и Джем Хасан от набор 2007. Особено силно включване направи Мерт, който се понрави с добрата си игра.

Следващият мач на Асеновец е отново с отбора от Карлово, но този път за първенство и ще се проведе в Карлово на 19 февруари.