Асеновец победи с 1:0 Марица в първата си контрола

Единственият гол отбеляза Неджип Неджип

Асеновец победи с 1:0 Марица в първата си контрола. Мачът се игра без публика на стадион „Марица“, а единствения гол за гостите отбеляза Неджип Неджип през първото полувреме. Това бе повторен дебют за Неджип, такъв направи и винаги сърцатият Яшар Ферадов.

Отборът на Асеновец е изграден изцяло от футболисти, изградени в школата на клуба, а  дебют в 46-тата минута направи 16-годишният Васил Янков.

„Като цяло съм доволен от мача, като се има предвид, че нашият отбор е едва на 4 тренировки и футболистите все още не са готови физически“, заяви старши треньорът на асеновградчани Димитър Илиев.

„Жълто-сините“ пък изиграха слаб мач и не показаха своите възможности. От състава им липсваха доста футболисти по различни причини.

Следващата контрола на Асеновец е на 25 юли срещу Сокол (Марково) на стадион „Шипка“ отново без публика.

Следващата проверка на Марица е на 22 юли, когато възпитаниците на Николай Димитров гостуват на АФК Хасково.

В друга контрола от днес Ямбол и Нефтохимик U19 завършиха наравно 2:2.