Асеновец разби с 6:2 Борислав (Първомай)

Георги Какалов изведе гостите напред, но първомайци претърпяха тотален провал

Асеновец разби с 6:2 Борислав (Първомай) в мач от 21 кръг на Югоизточната Трета лига. Мачът на стадион „Шипка“ в Асеновград почна лошо за домакините, след като Георги Какалов откри резултата в 8-ата минута първомайци. Асеновградчани отвърнаха бързо на удара и изравниха в 19 минута с гол на Васил Богданов. Тодор Тодоров даде аванс за домакините само 10 минути по-късно.

Първомайци пък си вкараха автогол за 3:1. Кошмарът за гостите до полувремето бе пълен след като Миро Радев вкара за 4:1 за Асеновец три минути преди почивката. Втората част почна с гол за гостите, но радостта им бе кратка, тъй като Тодоров вкара ново попадение за домакините за 5:2. Крайното 6:2 оформи Ариф Ферадов. Това бе втора поредна загуба за отбора от Първомай.

Отборът на Миньор (Раднево) спря победния поход на лидера Арда (Кърджали). След като измъчиха максимално момчетата през есента, но в крайна сметка загубиха в последната, 90-а минута, сега радневци стигнаха до точката при домакинството си на кърджалии – 0:0.

Вторият в класирането Загорец (Нова загора) победи с 2:0 Евроколеж (Пловдив).