Асеновец с драматично 2:3 като гост на Атлетик (Куклен)

Голове на Неджип Неджип и Тодор Тодоров след почивката, по един червен картон за двата отбора

ФК Асеновец претърпя драматична загуба с 2:3 като гост на Атлетик (Куклен) в отложена среща от 7 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

Домакините поведоха с 2:0 още до 10-ата минута. След 20-ата минута гостите се окопитиха и започнаха да диктуват играта на терена.

След почивката обаче „баските“ увеличиха аванса си на 3:0 след една бърза контраатака и центриране от корнер.

Неджип Неджип върна един гол в 55-ата минута, а за втори жълт картон бе изгонен Александър Христев от Атлетик.

Тодор Тодоров направи 3:2 в последната минута, но веднага след това бе изгонен след втори жълт картон за бърната си радост.

Атлетик изпревари Асеновец и вече е на 7 място с 16 точки, докато станимакалии са на 9 място с 14 точки.

В следващия кръг Асеновец е домакин на Саяна (Хасково), които вчера победиха с 2:1 Димитровград за Купата на АФЛ. Атлетик пък имат ново домакинство – на Крумовград.