Асеновец с класика като гост на Борислав (Първомай) - DC news

Асеновец с класика като гост на Борислав (Първомай)

Възпитаниците на Веселин Филипов са само на 3 точки от четвъртото място на Югоизток

ФК Асеновец постигна класическа победа с 3:0 като гост на Борислав (Първомай) в среща от 27 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

По този начин възпитаниците на Веселин Филипов събраха 49 точки на петата позиция, с 9 повече от Левски (Карлово) и само на 3 от четвъртия Черноморец (Бургас).

Затъването на първомайци продължи, като те вече са твърде близо до изпадащите – на 15 място с 25 точки.

Асеновградчани нямаха проблеми и наложиха превъзходството си в Първомай. Шаби Османов откри резултата от дузпа в 34-ата минута.

След почивката Тодор Тодоров удвои в 51-ата минута с 16-ия си гол от началото на сезона. Борислав Хаджиев оформи класиката в 76-ата минута.

В следващия кръг Асеновец е домакин на Гигант (Съединение). Двубоят е от 17:00 часа на 21 април (четвъртък) на стадион „Шипка“.