Асеновец с класика срещу Черноморец

Възпитаниците на Веселин Филипов се изкачиха на петото място след последното си домакинство за годината

ФК Асеновец разби с класическото 3:0 Черноморец (Бургас) в среща от 16 кръг на Трета лига-Югоизточна група. Това бе и последният домакински мач за тази година, а футболистите зарадваха вярната си публика на стадион „Шипка“.

Старши треньорът Веско Филипов реши да застане краи страничната линия този път. На негово място в отбрана игра младият футболист Марио Филипов, а в зоната на десният бек за пореден мач стартира 17-годишният Александър Димов.

Самият мач започна равностойно, като играта се развиваше предимно в центъра на терена .Към средата на полувремето зрителите на стадион „Шипка“ станаха свидетели на един, меко казано феноменален гол от страна на Мутлу Алиев. В стил Лео Меси, Алиев навърза петима футболисти на Черноморец, като рейдът му започна от центъра на терена и завърши със страховит шут от над 30 метра, а топката влетя във вратата на Теменлиев със страшна сила и го направи безпомощен.
Към края на полувремето Миро Кайряков подаде страхотен скрит пас към Иван Ангелов и левият бек беше безпощаден за 2:0.
Секунди преди края на полувремето гостите от Черноморец удариха греда и пропуснаха да намалят резултата.
През втората част домакините приеха играта в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. С пропуски от чисти позиции се отличиха Тошко Тодоров и Борислав Хаджиев, като особено фрапантен беше пропускът на Хаджиев, останал очи в очи с Теменлиев.

15 минути преди края на срещата Тодор Тодоров сложи край на интригата в мача. Бързоногият Тошко получи страхотен пас от игралият на изключително ниво Алиев, надбяга с лекота защитата на Черноморец и останал сам срещу вратаря на гостите, показа класа и покачи на 3:0. До края на срещата Филипов пусна в игра няколко юноши, които се включиха успешно.

„Много съм доволен от момчетата, безспорно най-силният ни мач до момента. Играха на изключително ниво и спазиха всички тактически указания, които им бях поставил. Към края на сезона набираме скорост и съм изключително доволен от представянето ни. Предстоят ни още две срещи, от които се надявам да излезем победители“, заяви старши треньорът Веско Филипов пред клубната страница.

С тази победа Асеновец вече заема 5-то място в класирането с актив от 27 точки.

В четвъртък ще се изиграе отложеният мач с Гигант (Съединение), а в неделя е последният мач от есенния полусезон – гостуване на Розова долина  в Казанлък.