Асеновец спечели с 1:0 срещу Димитровград

Тодор Тодоров донесе победата на домакините, а след почивката бе изгонен след втори жълт картон

ФК Асеновец победи с 1:0 Димитровград в тежък мач от 22 кръг на Трета лига – Югоизточна група, игран на стадион „Шипка“.

Тодор Тодоров донесе успеха на домакините с гол в 21-ата минута. Той обаче бе изгонен в 70-ата, след като получи втори жълт и съответно червен картон от главния рефер Павлин Тютюнджан.

Гостите от Димитровград пък изявиха претенции за три неотсъдени дузпи, последната от които за игра с ръка в края на мача. Те разгневиха асеновградската агитка, която ги обстреля в бутилки от минерална вода.

В крайна сметка възпитаниците на Веселин Филипов спечелиха трите точки и заемат петото място с актив от 40 точки, с 4 по-малко от Черноморец и Загорец. Асеновец не познава вкуса на загубата в шампионата от началото на годината. Димитровград е 11-и с 26 точки, колкото има и Ямбол.

В следващия кръг Асеновец гостува на Загорец.