Асеновец стартира контролите с 1:2 от Оборище (ВИДЕО)

Асеновградчани удариха греда и поведоха с гол на Емир Мустафа, но гостите обърнаха мача през второто полувреме

ФК Асеновец загуби с 1:2 от Оборище (Панагюрище) в първата си контролна среща за годината. Мачът се игра без публика на стадион „Шипка“ и бе повторен дебют за Димитър Сираков начело на станимакалии.

В изцяло обновен състав с доста нови попълнения и момчета от школата, домакините показаха много добра игра през първото полувреме и заслужено се оттеглиха с преднина от един гол, отбелязан от Емир Мустафа след колективна грешка на защитата на гостите. Освен това Асеновец удари и греда през първата част.

След почивката доста по-опитният отбор на Оборище успя да обърне резултата в своя полза.

Старши треньорът Кириякос Георгиу направи промени в състава и още в 50-ата минута топката влезе във вратата на Асеновец след корнер на Любомир Танев, но голът бе отменен заради засада.

В 60-ата минута Васил Тачев изравни от пряк свободен удар, а 5 минути по-късно Георги Нетов се разписа с изключително красив гол след атака и точно центриране на Кременлиев.

Следващата контролна среща на Асеновец е в събота срещу Сокол (Марково) отново на стадион „Шипка“.