Асеновец загуби с 1:3 като гост на Саяна (Хасково) - DC news

Асеновец загуби с 1:3 като гост на Саяна (Хасково)

Червен картон за асеновградчани и дузпа за хасковлии предрешиха изхода на мача

Асеновец загуби с 1:3 госутването си на един от кандидатите за промоция – Саяна (Хасково). Голяма заслуга за това имат и съдиите на мача от 29 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

Асеновградчани играха добре и направиха два непростими пропуска през първото полувреме. Точно преди почивката след меле между футболистите на двата отбора реферът даде директен червен картон на опитния Тодор Тодоров и Асеновец остана с 10 души.

След почивката домакините логично се възползваха от численото си превъзходство и щатният им голмайстор Ангел Здравчев откри в 47-ата минута.

В ответната атака гостите изравниха с попадение на капитана Шаби Османов, но в 67-ата минута реферът свири дузпа за хасковлии. Ангел Здравчев нямаше проблеми от бялата точка за 2:1.

В самия край на мача Бончо Панев оформи крайното 3:1 с дебютния си гол за сезона.

Временният лидер Левски (Крумовград) пък победи като домакин Атлетик (Куклен) с 5:0. Разликата между Крумовград и Хасково остава 3 точки.

Асеновец е на петото място с 52 точки. В следващия кръг на 7 май ог 18:00 часа станимакалии са домакини на Родопа (Смолян) на стадион „Шипка“.

Снимка: haskovo.info