Аталанта и РБ Лайпциг на исторически четвъртфинали в Шампионската лига (ВИДЕО)

Словенецът Йосип Иличич вкара и четирите гола за Аталанта при успеха с 4:3 над Валенсия, „биковете“ изхвърлиха Тотнъм на Жозе Моуриньо след нова победа с 3:0

Словенецът Йосип Иличич вкара и четирите гола за Аталанта при успеха с 4:3 над Валенсия, който класира италианския дебютант в Шампионската лига за четвъртфиналите в турнира.

„Нерадзурите“ от Бергамо имаха комфортен аванс от 4:1 след първия мач на италианска земя преди три седмици, но още в третата минута Иличич им даде допълнителна увереност, реализирайки от дузпа.

Пред празните трибуни на „Местая“ Валенсия успя да изравни в 25-ата минута, когато Кевин Гамейро се пребори с бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино и прати топката във вратата на Аталанта за 1:1.

Гостите обаче отново поведоха в 43-тата минута, когато Иличич бе точен за втори път от дузпа.

Малко след подновяването на играта Гамейро изравни за втори път, засичайки с глава центриране от десния фланг.

В 67-мата минута Феран Торес вкара трети гол за Валенсия с прехвърлящ удар и даде някакви надежди на домакините, но съвсем скоро те бяха погребани от Иличич.

Словенецът изравни резултата в 71-вата минута, а в 82-рата записа и четвъртото си попадение за вечерта. По този начин Иличич стана едва третият футболист в историята на Шампионската лига, който вкарва поне пет гола в рамките на два елиминационни мача след Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

В другия мач от вечерта имаше много по-малко емоции, тъй като като класата на РБ Лайпциг се оказа прекалено голяма за обезкървения състав на Тотнъм.

Германският тим спечели пред собствена публика с 3:0 и с общ резултат 4:0 също като Аталанта намира място сред четвъртфиналистите за първи път в историята.

Марсел Забитцер даде аванс от два гола на „биковете“ още до 21-вата минута, а в 87-мата минута Емил Форсберг оформи крайния резултат само няколко секунди след появата си в игра като резерва.

За мениджърите на двата отбора – Юлиан Нагелсман и Жозе Моуриньо, резултатът бе исторически. 32-годишният Нагелсман стана най-младият наставник, който преодолява елиминационен кръг в турнира, докато за португалеца това бе шести пореден мач без победа във всички турнир – нещо, което не се бе случвало в цялата му кариера.