Атанас Кабов изведе Септември до победа над шампиона Пирин (ВИДЕО)

Пловдивчанинът вкара два гола, Християн Казаков добави един, столичани излязоха на третото място и ще гонят бараж за влизане в Първа лига

Септември (София) удари шампиона на Втора лига Пирин, побеждавайки с 3:1 в Благоевград. Така „септемврийци“ нанесоха първа загуба за „орлетата“ за сезона на техния стадион и станаха единственият отбор, който им вкарва три попадения.

След успеха съставът на Христо Арангелов се изкачи на третото място в класирането с актив от 50 точки.

Основна роля за гостите изигра пловдивчанинът Атанас Кабов, който е юноша на Левски и се разписа два пъти, Християн Казаков също вкара във вратата на „орлетата“.

Септември стоеше много добре на терена и се опълчи на шампионите още с първия съдийски сигнал. В 9-ата минута Марио Илиевски изведе в дълбочина Аатанас Кабов, който надбяга с лекота Николай Бодуров, мина покрай вратаря и на празна врата вкара за 0:1. Минути по-късно Йоан Арсов се отличи с важна намеса, изчиствайки опасна топка в корнер.

В 27-ата минута домакините успяха да изравнят чрез Антон Карачанаков, който от пряк свободен стреля над стената и тя влезе в мрежата за 1:1. Секунди след подновяването на играта през втората част Казаков получи добър пас, обърна се и със силен удар с левия крак от около 22 метра отбеляза в долния ляв ъгъл на вратаря за 1:2. Малко по-късно Марио Илиевски открадна една топка в центъра и сам напредна на скорост, стреля от границите на наказателното поле, но ударът му мина встрани. В 58-ата минута вратарят на гостите Николай Банков се отличи с много добро спасяване след коварен удар от дистанция на Карачанаков. В 70-ата минута, Казаков получи добър пас зад гърба на отбраната и се опита да пусне към Илиевски, но защитник на Пирин изчисти. В 74-ата минута, бърза атака през центъра и извеждащ пас към Пешов, който подаде към Атанас Кабов и той на празна врата направи 1:3.

Десет минути преди края Пирин получи право да изпълни дузпа след игра с ръка на Асен Георгиев. Опитният Антон Карачанаков стреля от бялата точка, но вратарят Николай Банков спаси по майсторски начин и не позволи на „орлетата“ да върнат попадение.

В следващия мач Септември посреща Спортист (Своге) в директен сблъсък за третото място.