Атлетик (Билбао) спечели Суперкупата на Испания, Меси нокаутира противник (ВИДЕО)

Интер изненада Ювентус с 2:0, победи за Манчестър Сити, Айнтрухт и Бешикташ, Валенсия напред за Купата на Краля

Атлетик (Билбао) спечели за трети път в историята си Суперкупата на Испания. Във финала на турнира в Севиля баските победиха с 3:2 Барселона след продължение.

Освен с драматичните обрати и красивите голове, мачът ще бъде запомнен и с червения картон на капитана на Барселона Лионел Меси. В 120-ата минута на срещата нервите на аржентинеца не издържаха и той заби юмрук в лицето на противников играч, пращайки го на земята.

Барселона бе много близо до първия си трофей в ерата „Куман“ в редовното време, но допусна късен изравнителен гол. В 40-ата минута Антоан Гризман изведе каталунците напред в резултата, но само две минути след това Оскар де Маркос изравни.

В началото на второто полувреме Атлетик вкара и втори гол чрез Раул Гарсия, но той бе правилно отменен заради минимална засада.

В 77-мата минута Гризман вкара втория си гол в мача и Барселона поведе с 2:1. Символичните домакини вече виждаха как вдигат трофея, но в 90-ата минута Асиер Виялибре засече центриране от фаул, с което изравни за 2:2, след като точно Гризман пропусна да изчисти топката.

Най-красивият момент в мача дойде три минути след началото на допълното време, когато Иняки Уилямс вкара победния гол за Атлетик с много прецизен фалцов удар, с който не остави шансове на Марк-Андре тер Щеген.

До края на мача Барселона натисна, но така и не успя да изравни, а изнервен от накъсването на играта Меси извърши неспортсменската си проява, която му донесе директен червен картон. Това бе и първият червен картон за Меси като играч на Барселона и едва трети в цялата му кариера.

Интер постигна първа шампионатна победа над Ювентус от септември 2016 година и с нея се изравни с Милан на върха в класирането на Серия „А“.

На „Джузепе Меаца“ в Милано домакините стигнаха до успеха с 2:0 с голове на Артуро Видал и Николо Барела, но горчиво могат да съжаляват, че не разгромиха съперника си.

В 11-ата Кристиано Роналдо прати топката във вратата на Интер след пас на Федерико Киеза, но попадението правилно бе отменено заради засада на Киеза. Това бе най-интересният момент, който създадоха „бианконерите“ в хода на целия мач.

Само минута по-късно Интер поведе, след като Барела центрира в наказателното поле и Видал с глава наказа бившия си отбор за 1:0.

Последваха няколко невероятни пропуска на Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку и Видал, като особено врапиращи бяха тези на Мартинес, който от чисти позиции не успя на два пъти да уцели вратата на Войчех Шчесни.

В 52-рата минута най-добрият в мача Барела завърши бърза контраатака, с която резултатът стана 2:0 за Интер.

Вместо обаче шампионите от Ювентус да създадат положения за обрат, повечето такива бяха пред тяхната врата. Нови пропуски на Мартинес, Лукаку и Ашраф Хакими обаче запазиха резултата непроменен.

С успеха Интер събра 40 точки от 18 мача. Милан също има толкова, но е и с мач по-малко. Ювентус е на пето място в класирането с 33 точки, но също има мач по-малко от Интер.

С два гола на защитника Джон Стоунс и по един на Илкай Гюндоган и Рахийм Стърлинг Манчестър Сити победи с 4:0 Кристъл Палас и излезе на второ място в класирането на Висшата лига.

„Гражданите“ стигнаха до петия си пореден шампионатен успех безпроблемно и вече са само на две точки зад градския си съперник Манчестър Юнайтед, който има и мач повече.

Стоунс даде аванс на домакините в 26-ата минута, когато засече центриране на Кевин де Бройне, за да вкара едва втория си гол в кариерата във Висшата лига и първи от 2015 година насам.

Второто попадение за Манчестър Сити падна малко след почивката и бе дело на Илкай Гюндоган, а Стоунс покачи на 3:0 в 68-мата минута, довкарвайки топката след удар на Рубен Диаш.

Крайното 4:0 бе оформено от Стърлинг в 88-мата минута, като английският национал вкара директно от пряк свободен удар.

С успеха Манчестър Сити събра 35 точки, Кристъл Палас има 23 и заема 13-о място в класирането.

Бешикташ се наложи с 2:0 над градския си съперник Галатасарай в среща от 19-ия кръг на първенството на Турция и дръпна с 3 точки пред 2-ия Фенербахче. Галатасарай е на 4-а позиция с 33 точки, а 5-и е Хатайспор на Страхил Попов с 31.

Канадският нападател Кайл Ларин се оказа решаващият играч за Бешикташ, след като изработи втория гол за своите във 2-ата минута на добавеното време.

Френското крило Жорж-Кевин Нкуду се възползва от лошо изчистване на топката от Кристиан Люндама, подаде на Ларин, който влезе в наказателното поле. 25-годишният канадски национал хитро видя включилия се Нкуду, за когото от близо не беше проблем да вкара за 2:0.

Ларин иначе е на 2-о място в листата при голмайсторите с 11 попадения, като днес прекъсна пък серията си от 6 мача, в които вкарва поне по един път.

Бразилецът Джоузеф де Соуза откри резултата в 78-ата минута, след като „орлите“ завършиха контраатака. Ветеранът Атиба Хътчинсън пресече пас на Джим-Бом и изведе на чиста позиция Ридван Йълмаз, който пък продължи към бразилеца.