Атлетико изхвърли Ливърпул от Шампионската лига след драма с продължения на „Анфийлд“ (ВИДЕО)

ПСЖ победи с 2:0 Борусия (Дортмунд) пред празните трибуни на „Парк де Пренс“ и е на четвъртфинал

Носителлят на трофея в Шампионската лига Ливърпул беше детрониран от Атлетико (Мадрид). Реваншът от 1/8-финалите на митичния „Анфийлд“ беше спечелен от „дюшекчийте“ с 3:2 след продължения. Испанците имаха аванс от 1:0, изкован в първата среща на ст. „Уанда Метрополитано“. Редовните 90 минути пък приключиха при 1:0 за „червените“ и мачът влезе в продължения. Те започнаха отлично – с гол на Фирнимино. След това на сцената обаче се появи Маркос Йоренте. Той се разписа на два пъти за ужас на феновете на Ливърпул, а в заключителните секунди Алваро Мората довърши домакините.

Ливърпул може много да съжалява за отпадането си, след като цяло второ полувреме мачкаше съпреника си и изпусна множество положения, а накрая нож в гърба му заби и собствения вратар Адриан, който сбърка, за да се стигне до първия гол на Атлетико.

Само 15 секунди след началото на мача „дюшекчийте“ можеха да поведат в резултата. Жоао Феликс пусна чудесен извеждащ пас към Диего Коща, чийто удар обаче не беше точен. Отговорът на Ливърпул не закъсня. В 5-ата минута  Вайналдум стреля с глава след центриране на Александър-Арнолд, но Ян Обалк спаси. Пет след това Салах пробва да изненада вратаря на гостите с шут от границата на наказателното поле, а топката мина над вратата.

В 14-ата минута се наложи отново Облак да се намесва, този път след диагонален шут на Окслейн- Чевмбълрлейн. Три по-късно отбраната да домакините позволи на Фелипе да засече с глава центриране от ъглов удар. Футболистът на Атлетико стреля встрани от вратата. В 22-ата Робъртсън центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Садио Мане стреля топката удари главата на Лоди, а впоследствие и ръката на Фелипе. ВАР прегледа ситуацията, но дузпа не беше отсъдена.

Мане имаше шанс да обстрелва вратата на испанския тим в 33-ата минута. Той получи подаване от Салах и от движение пробва да изненада Ян Облак, който обаче внимаваше и отрази. Последвва центриране на Александър-Арнолд, което Фирмино успя едва да закачи, но не и да промени траекторията на топката, а опасността беше ликвидирана от поредната отлична намеса на вратаря на Атлетико. В 42-ата шут на Окслейд-Чембърлейн мина покрай вратата.

Само 60 секунди по-късно „червените“ вече водеха в резултата. Разписа се Джорджино Вайналдум, който   беше оставен непокрит и с глава насочи топката във вратата след центриране отдясно. Така общият резултат от двата мача беше изравнен.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите. Салах получи извеждащо подаване от Вандалдум и стреля, но Облак спаси. Последва пропуск и на Окслейд-Чембълрлейн в 52-ата минута. Халфът на „червените“ стреля извън наказателното поле и отново вратарят на Атлетико не позволи топката да се озове в мрежата на тима му за втори път. Облак продължи с феноменалните си изяви. В 60-ата минута Ван Дайк бе оставен непокрит на далечната греда при центриране от фаул. Защитникът нанесе удар, който вратарят успя да избие.

В ответната атака шут на Жоао Феликс затрудни Адриан, на който му се наложи да се хвърля самоотвержено в краката на Кореа, за да не позволи на нападателя да изравни резултата. Голям късмет извадиха гостите в 66-ата минута, когато Анди Робертсън стреля с глава и топката се отби в напречната греда. В 81-ата отново той можеше да разпише, след като получи пас по земя от Александър-Арнолд, но стреля над вратата. Три по-късно Облак майсторски извади шут на Вайналдум от малък ъгъл. Секунди след това холандецът подаде с глава към Мане, който опита да вкара със задна ножица, но не уцели вратата.

Във втората минута на добавеното време топката изненадващо се озова в мрежата на Ливърпул. Йоренте вкара с глава след центриране от пряк свободен удар. Попадението обаче правилно беше отменено заради засада.

Шеметно се разви първи продължение. Фирмино вкара за 2:0 в 94-ата минута. Той засече с глава центриране отдясно на Трент Александър-Арнолд. Топката първо се отби в гредата, но при добавката нападателят реализира за 2:0.

Безумна грешка на Адриан позволи на Атлетико да вкара само три минути по-късно. Вратарят сбърка при изнасянето на топката. Тя стигна до Йоренте, който бе точен за 2:1. В 105-ата халфът го направи отново. Той получи топката пред наказателното поле и преодоля Адриан за 2:2.

Второто продължение с тотален натиск на Ливърпул, но „червените“ така и не успяваха да стигнат до наистина чисто голово положение. В 120-ата минута Мората дори донесе победата на гостите с красиво попадение – 2:3. Така Ливърпул е аут от Шампионската лига, а Атлетико (Мадрид) продължава на 1/4-финалите.

Пари Сен Жермен победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 пред празните трибуни на “Парк де Пренс”. Попаденията отбелязаха Неймар в 28-ата и Хуан Бернат в 45-ата минута, а първият мач приключи 2:1 в полза на германците.

В 28-ата минута Неймар се измъкна от опеката на Хакими и с глава прати топката в противниковата мрежа за 1:0.

В 41-ата шут на Азар излезе в аут. В добавеното време на частта ПСЖ проведе красива атака, която беше завършена с гол на Бернат след подаване на Пабло Сарабия.

В 54-ата минута Ди Мария отправи чудесен фалцов удар от фаул, но Бюрки съумя да го избие. Последва нов щурм на Дортмунд, а в 64-ата минута Мбапе все пак се появи на терена, заменяйки Сарабия. В 73-ата резервата Брант отправи изстрел по земя, който обаче се оказа неточен. В 77-ата германският национал отново пробва късмета си, но след рикошет в тялото на Идриса Гей топката прелетя над вратата.

Преимуществото на гостите през втората част продължи, но в 89-ата минута Емре Джан беше изгонен с директен червен картон заради избутване на Неймар след фаул срещу него.