Атлетико изхвърли Юнайтед от ШЛ след 1:0 на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Бенфика също е на четвърфинал също след 1:0 над Аякс в Амстердам

Атлетико (Мадрид) отстрани Манчестър Юнайтед от тазгодишното издание на Шампионска лига.

Испанският първенец спечели с 1:0 гостуването си на „Олд Трафорд“ и се класира за четвъртфиналите на турнира с общ резултат 2:1.

Наставникът на „дюшекчиите“ Диего Симеоне не можеше да разчита на куп футболисти, включително Яник Ферейра-Караско, Тома Льомар, Матеус Куня, Шиме Върсалко и Даниел Вас, но въпреки това момчетата му шокираха „червените дяволи“ насред Манчестър.

Единственото попадение в срещата реализира Ренан Лоди, асистирал на Жоао Феликс в Мадрид за гола при равенството 1:1 в първия сблъсък между двата тима.

В реванша крайният защитник се разписа с глава малко преди почивката, за да прати Атлетико в следващата фаза на Шампионската лига. Много силен двубой пък изигра вратарят на тима Ян Облак, който блесна с няколко страхотни спасявания.

Домакините започнаха по-добре и още до 3-ата минута имаха 2 възможности за удар, но и в двата случая не улучиха вратата на Ян Облак.

Първо това стори Бруно Фернандеш, а после и младокът Антони Еланга, който се сблъска със стража на гостите при опита си да го преодолее с глава.

В 13-ата минута пък Облак бе последната преграда точно пред Еланга, който засече отблизо прострелно центриране отдясно на Бруно Фернандеш, но вратарят на Атлетико впечатли с инстинктивно спасяване.

В 16-ата страхотна намеса на колегата му Давид Де Хеа не позволи на Родриго де Пол да открие резултата след чудесен удар от дистанция и рикошет в тялото на Фред.

Топката се насочи точно към сглобката на вратата в горния ъгъл, ала Де Хеа демонстрира защо е смятан за един от най-добрите вратари в света.

Същото важи и за Ян Облак, който в 26-ата минута улови силен изстрел на Диого Дало.

В 34-ата минута Атлетико (Мадрид) вкара гол чрез Жоао Феликс, но попадението бе отменено заради засада на асистента Маркос Йоренте.

Малко по-късно обаче прошка за домакините нямаше. В 41-ата минута, след нова отлична контраатака, топката бе центрирана към далечната греда, където Ренан Лоди от упор с глава откри резултата в полза на Атлетико.

В добавеното време на първата част Облак направи още едно страхотно спасяване, за да не позволи на Бруно Фернандеш да изравни и да позволи на Атлетико да се оттегли с гол аванс на почивката.

Малко след нея той можеше да бъде заличен, след като Бруно Ферандеш изведе Еланга и тийнейджърът стреля по диагонала, ала топката профуча на сантиметри от гредата.

Отговорът на гостите дойде в 52-ата минута, когато Де Пол се опита да се възползва от грешка на Де Хеа при изнасянето, но испанският страж се реабилитира и спаси.

В 59-ата минута Джейдън Санчо бе много близо до гола, засичайки от воле центриране отдясно, ала прати топката малко над вратата.

В 66-ата минута пък Роналдо и Магуайър се разминаха с опасно центриране на Фернандеш от статично положение, а секунди след това наставникът на домакините извърши тройна смяна.

В игра вместо Бруно, Еланга и Скот Мактоминей се появиха съответно рожденикът Пол Погба, Маркъс Рашфорд и Неманя Матич.

Скоро след това Антоан Гризман бе изведен зад гърба на защитата, но опита да прехвърли Де Хеа и стреля над вратата.

В 77-ата минута пък Облак направи поредно чудесно спасяване, отразявайки с една ръка удар на Рафаел Варан с глава отблизо, след което и опита за добавка на Роналдо със задна ножица.

Впоследствие Юнайтед заигра вабанк като на терена се появиха Единсон Кавани и Хуан Мата вместо Фред и Хари Магуайър, но това не помогна, защото Атлетико удържа аванса си до края.

Така испанският първенец се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига за сметка на Манчестър Юнайтед и очаква жребия за следващата фаза в петък.

Португалският Бенфика също се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига.

Това стана факт, след като „орлите“ спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Аякс и продължават напред с общ резултат 3:2.

Първата среща приключи при равенство 2:2 и реваншът в Нидерландия вървеше към продължения преди в 76-а минута звездата на гостите Дарвин Нунес да вкара решителното попадение.

Иначе домакините започнаха много по-силно срещата и се настаниха в половината на своя съперник, но въпреки териториално си превъзходство стигнаха само до 2 неточни удара в началните 20 минути.

Първият шанс се откри пред тях малко след това, когато Тадич центрира и Антъни засече, но в аут. В 30-а минута Журиен Тимбер стреля с глава над вратата на Бенфика, а в 34-ата Антъни отправи първия точен изстрел, ала Влаходимос спаси.

Минути по-късно и Гравенберш накара вратаря на португалците да се намесва, за да запази нулевото реми до почивката.

Началото на втората част не се различаваше много от това на първата. Аякс окупира половината на своя гост, ала Себастиан Алер пропусна с глава. В 71-а минута домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени, а в 77-ата гостите нанесоха своя удар.

След центриране от статично положение Дарвин Нунес не остави шансове на Андре Онана и реализира скъпоценното попадение за Бенфика.

То се оказа победно, така че „орлите“ продължават към четвъртфиналите на Шампионска лига, докато Аякс отпада от надпреварата.