Атлетико (Мадрид) наказа Ювентус с 2:0 (ВИДЕО)

Манчестър Сити победи трудно с 3:2 като гост Шалке 04

С късни голове Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 у дома срещу Ювентус в първи осминафинален двубой от Шампионската лига. Испанският отбор победи заслужено, но изгуби за реванша основния си нападател Диего Коста, който получи жълт картон още в осмата минута на двубоя на стадион „Уанда Метрополитано“.

Няколко минути след това вратарят Ян Облак спаси опасен удар от фаул на Кристиано Роналдо, който се изправи срещу „дюшекчиите“ още в първия сезон след раздялата си с Реал (Мадрид). Коста си помисли, че е спечелил дузпа в полза на „червено-белите“ след нарушение на Матия ди Шилио, но беше назначен свободен удар извън наказателното поле след консултация с видео асистент съдията.

Антоан Гризман нямаше късмет, защото негов удар беше отбит в гредата от вратаря Войчех Счесни, а домакините контролираха играта след почивката. Попадение на резервата Алваро Мората беше отменено заради нарушение в атака срещу Джорджо Киелини след нова консултация с видео асистент рефера.

В 78-ата минута Хосе Хименес изведе отбора от Мадрид напред, разписвайки се след разбъркване в наказателното поле на италианския шампион при изпълнение на корнер.

Пет минути по-късно капитанът Диего Годин направи резултата 2:0 след ново недоразумение пред вратата на Ювентус след изпълнение на статично положение.

В другата осминафинална среща Манчестър Сити победи трудно с 3:2 като гост Шалке 04. „Небесносините“ поведоха в резултата чрез Серхио Агуеро в 18-ата минута. Аржентинският нападател получи пас от Давид Силва, който отне топката от Салиф Сане.

Сити контролираше срещата, но домакините от Германия изравниха чрез Набил Бенталеб от дузпа в 38-ата минута. След дълга консултария с видео асистент съдията най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за игра с ръка на Николас Отаменди.

В последните секунди на първата част Шалке отново получи правото да изпълни дузпа след изблъскване на Салиф Сане от страна на Фернандиньо, който получи жълт картон и пропуска реванша между двата състава. Ударът от бялата точка отново беше превърнат в гол от Бенталеб.

През второто полувреме Сити трудно пробиваше отбраната на тима от Гелзенкирхен и нещата се влошиха, когато в 68-ата минута Отаменди получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение. Мениджърът на гостите Пеп Гуардиола пусна в игра крилото Лирой Сане в последния четвърт час и бившият футболист на Шалке изравни след перфектно изпълнение на фаул в 85-ата минута.

В последните секунди на двубоя Рахим Стърлинг получи добър пас от вратаря Едерсон и прати топката за трети път във вратата на домакините.

Реваншите на тези два мача са на 12 март.