Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа (ВИДЕО)

„Дюшекчиите“ победиха съгражданите си от Реал след 2:2 в редовното време и 4:2 след продължения

Атлетико (Мадрид) победи Реал (Мадрид) след равенство 2:2  в редовното време и 4:2 в продълженията и спечели Суперкупата на Европа. Така Атлетико (Мадрид) триумфира с третата си Купа на Европа и се изравни с Ливърпул по този показател. Като се има предвид, че и двата клуба са испански, това означава, че испанските клубове са спечелили 9 от последните 10 издания на европейската Суперкупа, а за пръв път клубове от същия град, в този случай Мадрид, играха един срещу друг в турнира.

Мачът започна перфектно за Атлетико. „Дюшекчийте“ поведоха още преди да е изтекла и една минута от началото. Диего Коста преодоля последователно Серхио Рамос и Рафаел Варан, след което от много малък ъгъл прати топката под гредата – 1:0.

В 27-ата минута падна изравнителното попадение. Гарет Бейл качи топката на главата на Карим Бензема и той я прати в мрежата на Ян Облак за 1:1.

През второто полувреме европейските шампиони стигнаха до пълен обрат. В 62-ата минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Хуанфран. Капитанът Серхио Рамос застана зад топката и вкара.

В 79-ата Атлетико успя да изравни. Хуанфран се пребори отдясно, подаде към Анхел Корея, който почти от аутлинията върна към Диего Коща, а той чукна топката в мрежата – 2:2.

Така се стигна до продължения. Още в първите допълнителни 15 минути Атлетико нанесе съкрушителен удар, който се оказа решаващ за крайния успех.

Саул реализира брилянтен гол в 98-ата минута. Испанският национал засече центриране от въздуха и прати топката под гредата. В 104-ата Диего Коща задържа топката в наказателното поле, подаде към Витоло, който веднага потърси Коке, а той с едно докосване направи 4:2 за Атлетико.

Снимка: apnews.com