Атлетико победи Ливърпул с 1:0, Холанд герой за Дортмунд при 2:1 над ПСЖ (ВИДЕО)

Раул Нигрес донесе минималния успех на „дюшекчиите“, Ерлин Холанд вкара 2 гола за Борусия, Неймар с ценно попадение за парижани на чужд терен

Ливърпул най-накрая си намери майстора. Тимът на Юрген Клоп загуби с 0:1 гостуването си на Атлетико (Мадрид) от 1/8-финалите на Шампионската лига. Голът отбеляза Раул Нигес. „Червените“ не изиграха най-добрия си мач и ще трябва доста да се потрудят на реванша, за да не сдадат трофея, който вдигнаха именно на ст. „Уанда Метрополитано“ в испанската столица. На всичко отгоре капитанът на Ливърпул Джорджън Хендерсън се контузи и трябваше да бъде заменен принудително.

Срещата започна перфектно за испанците. Те поведоха още в 4-ата минута, когато изпълниха корнер, топката се удари в крака на Фабино и попадна в непокрития Саул Нигес, който отблизо простреля Ализон за 1:0.

Последва нова възможност за Атлетико. Удар по диагонала на Корея обаче не създаде проблеми на вратаря на Ливърпул. Гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, но вместо това можеха да получат още един в собствената си врата. В 20-ата минута центриране отляво тупна коварно и Анди Робъртсън в последния момент успя да изчисти топката. Пет след това Вирджил ван Дайк сгреши, Мората финтира Гомес и нанесе удар, който Алисон отрази.

По-малко от минута по-късно Ян Облак пък подари топката на Мохамед Салах, който обаче подаде към Фирмино, който беше в явна засада. В 35-ата Салах отправи силен удар, но топката срещна тялото на Фелипе и излезе в корнер.

В края на полувремето Мане имаше претенции, че е задържан в наказателното поле от Стефан Савич, реферът обаче прецени, че нарушение няма. Секунди преди рефърът да свири домакините имаха претенции за втори жълт картон на Мане. Според тях той е ударил съперников футчболист с лакът в лицето при опат да спечели въздушен двубой.

В 53-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира като по учебник в наказателното поле, Симе Вършалко закъсня и Салах стреля с глава, но встрани от вратата. В следващите минути Ливърпул натисна, но така и не можеше да стигне чисто положение.

До 65-ата минута лидерът във Висшата лига още чакаше първия си точен удар в мача. В 67-ата Атлетико организира страхотна атака с два паса, при която Мората беше изведен на чиста позиция. Той обаче се засуети и Робъртсън успя да го блокира. 180 секунди по-късно Ренан Лоди отправи силен удар, но топката профуча покрай целта.

Секунди по-късно Ливърпул пропусна да изравни. Дивок Ориги намери Джордън Хендерсън, който от трудна позиция стреля, Облак замръзна, но топката премина покрай дясната греда. До края не падна нов гол и Атлетико взе минимален аванс преди реванша.

Борусия (Дортмунд) успя да поднесе изненадата на „Сигнал Идуна Парк“ снощи и победи с 2:1 като домакин един от фаворитите в турнира ПСЖ.

Френският шампион успя да си тръгне от Германия с гол на чужд терен, но неудържимият Ерлин Холанд отново вдигна всички фенове в жълто-черно на крака с две попадения, като вече има седем гола в седем мача за новия си клуб след пристигането си през януари и общо 10 в Шампионската лига.

След доста скучно първо полувреме двата отбора изиграха далеч по-интригуващи втори 45 минути.

Първата голяма възможност бе в 10-ата минута, когато Неймар стреля опасно от фаул и топката профуча опасно близо до гредата. В 14-ата минута Борусия организира страхотна контраатака, в която петима играчи в жълто излязоха срещу трима бранители, но Джейдън Санчо прибърза да стреля и сгреши.

В 24-ата минута Санчо получи в наказателното поле и стреля, но там Навас реагира добре и пресече топката.

Костариканският страж бе последна преграда пред гола в и три минути по-късно след опасен диагонален удар на Санчо.

След полувремето Килиан Мбапе бе автор на първия точен шут на сметката на ПСЖ. Това се случи в 64-ата минута, когато нападателят стрля от малък ъгъл и Роман Бюрки трябваше да се намесва решително.

Само минута по-късно младият французин имаше още по-добър шанс, като за втори път стреля силно в очертанията на вратата и за втори път Бюрки спаси. Борусия отговори с далечен изстрел на Ашарф Хакими в 68-ата минута, преминал над напречната греда.

Минута по-късно резултатът бе открит. Домакините органидираха страхотна контраатака, топката бе центрирана за Герейро, неговият удар не се получи, но топката се озова в Холанд, който отблизо я насочи във вратата за 1:0.

В 75-ата минута обаче ПСЖ отговори и изравни. Мбапе „навърза“ няколко бранители в жълто и подаде успоредно на голлинията за Неймар, който засече топката във вратата за 1:1. Радостта на парижани бе кратка. В 77-ата минута Холанд получи топката пред наказателното поле и с мощен удар вкара за 2:1.

В 81-ата минута гостите можеха отново да изравнят, но изстрел на Неймар отблизо се отби от гредата. Шест минути по-късно Джан сбърка и Неймар напредна, като се опита да стреля по диагонала, но ударът му беше блокиран.

В последните секунди ПСЖ можеше да отмъкне равния, но удар с глава на Маркиньос мина на сантиметри от напречната греда. Така Дортмунд ще лети за Париж на 11-ти март с много ценен гол преднина, но дори минимална загуба ще ги върне в изходна позиция. Това значи само едно – шоуто на „Парк де Пренс“ ще е гарантирано.