Аугсбург и Кьолн направиха 1:1 (ВИДЕО)

Волфсбург победи с 1:0 като гост Вердер, Унион и Шалке 04 завъртяха 1:1

Аугсбург и Кьолн завършиха при резултат 1:1 в последния двубой от 30-ия кръг в Бундеслигата. Попаденията паднаха в последните пет минути на срещата, като първо „козлите“ поведоха в 85-ата след красиво изпълнение на Модест, но Филип Макс спаси домакините от загуба с гол в 88-ата.

Така Аугсбург се изравни с 13-ия Унион, като и двата тима имат 32 точки. Кьолн пък е с еднакъв актив като 11-ия Айнтрахт – по 35 точки.

Волфсбург спечели с 1:0 визитата си на Вердер. „Вълците“ взеха пълния комплект точки след гол на Вегхорст в 82-ара минута. Така Волфсбург се изкачи на 6-ата позиция. Вердер пък остава на три точки от 16-ото място, което дава възможност за плейоф и евентуално спасение в елита.

Унион и Шалке 04 не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1. Домакините откриха в 11-ата чрез Адрих, а Джонджо Кени изравни в 28-ата.