Аякс изхвърли Реал от Шампионската лига (ВИДЕО)

Тотнъм също е четвъртфиналист след нова победа над Борусия (Дортмунд)

Аякс поднесе сензацията в Шампионска лига, отстранявайки 13-кратния победител в турнира Реал (Мадрид). Испанският колос бе абсолютен доминант в Шампионска лига в последните три години, когато печелеше трофея, но отстъпи в осминафиналната фаза на тазгодишната надпревара пред Аякс с общ резултат 3:5 . Холандският тим загуби на свой терен с 1:2, но в днешния реванш на „Сантяго Бернабеу” показа фантастична игра и заслужено се класира за следващия етап от надпреварата.

Аякс вкара на два пъти преди почивката, а през второто полувреме поведе с 3:0 след уникален гол на Тадич. Попадението можеше да не бъде зачетено, тъй като топката бе излязла в тъч при атаката, но Феликс Брих призна гола. Асенсио отбеляза в 70-ата за 1:3, а Ласе Шьоне вкара за крайното 1:4 в 72-ата минута.

В добавеното време Начо бе изгонен и Реал доигра мача в намален състав.

Тотнъм победи с минималното 1:0 Борусия (Дортмунд) при гостуването си в реванша помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига.

„Шпорите“ влязоха в срещата със солиден аванс от 3:0 в първия мач и въпреки смелите опити през първите 45 минути на германците да се върнат в битката, английският тим се оказа по-стабилен и се справи с предизвикателството.