Аякс разплака Юве и Роналдо! (ВИДЕО)

Меси и компания наказаха с 3:0 Манчестър Юнайтед

Аякс обърна италианския шампион Ювентус с 2:1 в Торино и с общ резултат 3:2 се класира за полуфиналите на Шампионската лига, където очаква победителя от Манчестър Сити и Тотнъм.

Кристиано Роналдо в 28-ата минута с глава даде аванс на „бианконерите“, но холандският гранд бързо изравни чрез Дони ван де Беек в 34ата, а след почивката надигра домакините и стигна до пълния обрат с гол на Матайс де Лихт с глава в 67-ата минута.

Роналдо няма да играе в тази фаза на турнира за първи път след сезон 2009/2010, а Аякс се завръща в Топ 4 на най-добрите отбори в Европа след 22 години.

Барселона също се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като победи Манчестър Юнайтед с 3:0 в реванша, игран на „Камп Ноу“. Митичният стадион, на който настоящият треньор на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер вкара паметен гол в продълженията на един незабравим финал срещу Байерн Мюнхен, този път бе озарен от гения на Лионел Меси и един истински шедьовър на Фелипе Коутиньо.

Домакините спечелиха с 1:0 визитата си на „Олд Трафорд“ преди седмица, а сега обезсърчиха своите гости още след първите 20 минути, в които капитанът им Меси вкара два гола. Вторият буквално мина през ръцете на плонжиралия Давид Де Хея.

В следващия кръг на турнира Барселона ще играе срещу победителя от двата мача между Ливърпул и  Порто.