България е на осминафинал на Евроволей 2019! (ВИДЕО)

Нася Димитрова най-резултатна при победата с 3:0 над Финландия

Женският национален отбор на България по волейбол ще играе на 1/8-финали на Европейското първенство. Състезателките на Иван Петков надиграха категорично Финландия с 3:0 (25:14, 25:21, 25:19) в последен мач от груповата фаза, изигран в Анкара (Турция).

Родните представителки са трети в таблицата в група „А“ със 7 точки (2 победи, 3 загуби). В следващия етап на надпреварата „лъвиците“ ще се изправят срещу втория от група „С“ – Азербайджан, който записа 10 точки от 4 успеха и 1 загуба.

Финландските волейболистки са пети с 4 точки (1 победа, 4 загуби) и приключват участието си.

В първите две части нашите момичета доминираха и без особени проблеми увеличиха аванса си на 2:0 гейма. В третата част обаче скандинавките тръгнаха силно, с преднина от няколко точки. Българските волейболистки набраха инерция и изравниха резултата, като въврвеше точка за точка до 9:9. Впоследствие играта бе под диктовката на родния тим – мачът приключи след 25:19 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 11 точки (3 блокади), 10 точки добави Елица Василева (2 блокади). За „суоми“ Пийа Корхонен бе над всички с 15 точки (2 блокади), с 13 точки се разписа Суви Коконен (2 аса, 1 блокада).

Осминафиналът е на 1 септември (неделя) от 19:30 часа българско време.