България гостува на Украйна с експериментален състав

Тодор Неделев стартира като плеймейкър, братя Цоневи ще му помагат,  Кристиан Димитров в защита, Кирил Десподов излиза като централен нападател, Михайлов и Вуцов ще пазят по 1 полувреме

Тази вечер в 19:30 часа България гостува на Украйна в Одеса в приятелски мач на стадион „Черноморец“ в Одеса. Срещата е добра възможност за Ясен Петров да направи някои експерименти, както с избора на състав, така и в тактическо отношение. Мачът иначе няма твърде голяма стойност и резултатът няма особено значение, но пък евентуална победа би била доста полезна за самучовствието на отбора.

Националният ни отбор все още няма победа над Украйна в досегашните сблъсъци между двата тима. Те са изиграли 5 мача, като всички са контроли. Украинците имат 3 успеха, а 2 срещи са завършили наравно.

Украйна пък все още няма загуба, откакто тимът бе поет от селекционера Олександър Петраков. Той обаче не може да се похвали и с особено впечатляващи резултати, като има само 1 победа и 4 равенства. Затова за домакините мачът като че ли е по-важен. Те се надяват на лесен и убедителен успех, който да им даде самочувствие преди решителния сблъсък с Босна и Херцеговина от последния кръг на квалификациите.

България показа някои хубави неща напоследък, но имаше и едно голямо разочарование. То дойде в гостуването на Литва (1:3), което окончателно сложи край на надеждите ни за класиране на световно първенство. Все пак отборът сложи край на серията си без победа, записвайки цели 3 в последните си 4 официални мача – квалификацията с Литва в София (1:0), приятелският мач с Грузия (4:1) и последната квалификация със Северна Ирландия (2:1). Към това трябва да прибавим и престижното равенство с европейския шампион Италия (1:1).

Братята-близнаци Борислав и Радослав Цоневи заедно с Тодор Неделев ще оформят триъгълника в халфовата линия на България, съобщава БТА.

Основните полузащитници, на които разчита Ясен Петров имат проблеми от различен характер. Петър Витанов от Локомотив (Пловдив) е с контузия в коляното и е извън терена. Капитанът Георги Костадинов има спазъм в мускула на сгъвката на коляното и няма да бъде рискуван. Почивка ще получи и Ивайло Чочев от ЦСКА 1948. При това положение ще има съвсем нова конфигурация.

Още една промяна ще има на върха на атаката. Според индикациите от тренировката вчера, там ще започне Кирил Десподов.

В средата на отбраната очакванията са шанс да получат Андреа Христов от Славия и повиканият по спешност Кристиян Димитров от Хайдук (Сплит). Васил Божиков, който е втори капитан на България, е с контузия и няма изобщо да се появи на терена. Травмата на лидера на Слован (Братислава) обаче би трябвало да отшуми до гостуването на Швейцария на 15-и.

Дебютантът, който най-вероятно ще получи минути, е Светослав Вуцов от Славия. Младият страж се очаква да си раздели по едно полувреме с Николай Михайлов.