България на полуфинал за място в Лигата на нациите

Волейболистките на Иван Петков разбиха Пуерто Рико с 3:0, излизат срещу домакините от Перу

Националният отбор на България по волейбол за жени се класира за полуфиналите на чалъндж турнира за спечелване на квота за Волейболната лига на нациите. „Лъвиците“ победиха категорично тимa на Пуерто Рико с 3:0(25:18, 25:18, 25:14) във втория двубой от група „В“ на надпреварата в перуанската столица Лима. Така те оглавяват групата с пълен актив от 6 точки (2 победи), пуерториканките заемат втората позиция с 3 точки.

В първата част българските момичета държаха инициативата през по-голямата част от времето и затвориха без проблеми. Вторият гейм стартира силно за волейболистките на Иван Петков, но след 7:4 карибките набраха инерция и изравниха. Това не остана ненаказано и българките подеха мощен отпор на атаките на съперника и до края те доминираха на полето.

Последната трета част започна повече от страхотно за нашия тим – с ударна преднина от 8 точки. Дистанцията се запази до последния момент и „трикольорките“ подпечатаха мястото си на полуфинала.

Най-резултатна бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блокада, 2 аса), капитанката Христина Русева добави 12 (6 блокади, 1 ас), Гергана Димитрова завърши с  11 точки (2 блокади, 1 ас). За Пуерто Рико Дали Сантана и Ана София Хусино завършиха с по едва 7 точки.

На полуфинала „лъвиците“ ще срещнат втория от група „А“  Перу. Първенецът от група „А“ Колумбия пък ще играе с Пуерто Рико.

Двубоите са в неделя (24 юни) от 00:00 часа и 02:00 часа българско време.