България отпадна от ATP Cup след загуба от Белгия (ВИДЕО)

Григор Димитров и Алекс Лазаров допуснаха обрат в мача на двойки, Великобритания е на четвъртфинал срещу Австралия

Отборът на България отстъпи с 1:2 победи пред Белгия в последния си мач от група „С“ на турнира АТП Къп в Сидни, Австралия. Поражението остави „лъвовете“ на трето място в класирането с 2 победи и 1 загуба, колкото имат Великобритания и Белгия, но по-лошите допълните показатели лишават тима ни от място в следващата фаза.

В решителния мач на двойки Григор Димитров и Александър Лазаров загубиха с 6:3, 4:6, 7:10 Сандер Жил и Жоран Флийген.

По-рано през деня Димитър Кузманов-Мико разби белгийския ветеран Стив Дарси с 6:0, 6:3, а Григор Димитров допусна обрат от Давид Гофен с 6:4, 2:6, 2:6.

Двубоят започна отлично за българския тандем, който проби за 3:1 гейма и след стабилна игра на сервис затвори първия сет с 6:3 за 30 минути игра.

Още в началото на втория сет Димитров и Лазаров отново пробиха, а веднага след това затвърдиха подаването си за 2:0 гейма.

Жиле и Флийген обаче не се огънаха и на свой ред спечелиха три последователни гейма, за да поведат с 3:2. Двете двойки си размениха по още два гейма до 5:4, след което белгийците направиха нов пробив, с който изравниха резултата в сетовете след 6:4.

В дългия тайбрек белгийците първи реализираха минипробив за 4:2 точки. След това те стигнаха и до втори такъв за 9:6 точки и макар Александър Лазаров да върна надеждите ни за обрат, намалявайки на 7:9, Жоран Флийген бе безпощаден при мрежата и осигури победата за Белгия с 10:7.

В четвъртфиналите победителят в потока Великобритания ще играе с домакина Австралия, докато Белгия ще трябва да изчака развитието на двубоите от последния кръг в другите групи, за да разбере дали също продължава към следващия етап.