България разби Гърция с 3:0 за първа победа на Евроволей (СНИМКИ И ВИДЕО)

Избраничките на Иван Петков гонят задължителна победа и срещу Финландия в последния си мач от група „А“, за да продължат напред

Женският национален отбор на България записа първа победа на Европейското първенство. „Лъвиците“, водени от Иван Петков, надиграха категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в мач от група „А“ на надпреварата, изигран в турската столица Анкара.

България дели четвъртото място в групата с Финландия, като в четвъртък българките ще играят именно срещу този съперник в последния си мач от група „А“ на Евро 2019 и при победа ще се класират за осминафиналите. За втората фаза на турнира продължават първите четири отбора от група.

Българските националки доминираха в първите две части и без проблем поведоха в резултата. В началото на третия гейм гъркините се доближиха до съперничките си, но не съумяха да преодолеят дистанцията. Състезателките на Иван Петков дръпнаха и затвориха чисто, поздравявайки се с чист успех.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 13 точки (2 блокади), 11 точки добави Нася Димитрова (4 блокади). За тима от южната ни съседка Анти Василантонаки бе над всички с 19 точки ( 3 блокади), 11 точки реализира Олга Страндзали (1 блокада).

Днес българките почиват, а в четвъртък (29 август) срещат Финландия. Гъркините ще изиграят днес последния си мач от груповата фаза срещу Сърбия.

Старши-треньорът Иван Петков заяви за, че вярва в успеха, а ето още какво каза той след мача с Гърция:

„Изпълнихме целта си за категорична победа над Гърция. Може би сме си взели поука от злощастния двубой с Франция на старта на европейското. Този мач, като цяло, повлия и върху следващите ни две срещи в груповата фаза със Сърбя и Турция. Но де на се връщаме назад, защото всеки е дошъл на еврошампионата да се бори за победи.

Щастлив, че се вдигнахме, имахме добри изяви и отбелязахме чист успех над Гърция. Съхранихме шансове да продължим напред. Сега изцяло се съсредоточаваме върху предстоящия ни двубой с Финландия на 29 август. Скандинавките играят много организирано, имат също така добра защита. Но ние гоним своето, излизаме с нужния респект. Имаме един ден за почивка и подготовка за мача. Излизаме с воля и мотивация за успех. Можем да победим и вярвам, че ще успеем, и ще продължим във втората фаза на шампионата“, заяви Иван Петков пред сайта BGvolleyball.com.