България с 24-ма олимпийци на Игрите в Буенос Айрес

Александра Начева е голямата ни надежда за медал от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес

България ще бъде представена от 24 състезатели в 14 вида спорт на третите Младежки олимпийски игри в Буенос Айрес (6-18 октомври). Делегацията ще бъде водена от председателя на БОК Стефка Костадинова. В състава е и Белчо Горанов, генерален секретар на БОК.

Нашите състезатели, начело със световната шампионка за девойки в тройния скок Александра Начева, ще преследват отличия в следните видове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, борба, вдигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна стрелба, плуване, лека атлетика, модерен петобой и тенис.

Освен Алекс надежди за медал дават щангистите Галя Шатова и Христо Христов, боксьорката Горяна Стоева, както и синът на легендата в борбата Армен Назарян – Едмон.

Състав на Българската делегация за III Младежки Олимпийски Игри Буенос Айрес 2018

Спортисти – 24 души

Спортна акробатика
Мариела Костадинова смесена двойка
Панайот Димитров смесена двойка

Бадминтон
Мария Делчева индивидуално

Бокс
Горяна Стоева кат. 51кг

Борба
Едмонд Назарян кл. стил кат. 45кг

Джудо 
Алекса Георгиева кат. до 44кг

Спортно катерене 
Петър Иванов

Художествена гимнастика
Татяна Воложанина индивидуално

Спортна стрелба
Кирил Антонов Киров пистолет
Пламен Емилов Емилов пушка

Вдигане тежести 
Галя Шатова кат. 63 кг
Христо Христов   кат. +85 кг

Модерен петобой
Христо Панайотов индивидуално
Зорница Стоилова индивидуално

Плуване
Йордан Янчев 200,400, 800м свободен стил
Тихомир Тодоров 50, 100, 200м бътерфлай
Диана Петкова 50, 100м свободен стил; 50м бруст
Василики Кадоглу 800м свободен стил

Лека атлетика
Александра Начева   троен скок
Валентин Андреев хвърляне на чук
Яна Копчева   тласкане на гюлле
Веселин Живков 200м

Фехтовка
Йоана Илиева сабя

Тенис
Адриан Андреев сингъл

Длъжностни лица – 16 треньори

Гергана Денева треньор Спортна акробатика
Слънчезар Цанков треньор Бадминтон
Петър Лесовтреньор Бокс
Станислав Борисов треньор Борба
Емил Дамянов треньор Джудо
Белла Каратанчева    треньор Худ. гимнастика
Васил Киров   треньор Спортно катерене
Румяна Апостолова   треньор Спортна стрелба
Живко Николов треньор Вдигане тежести
Владимир Кузмановтреньор Модерен петобой
Ботко Трендафилов треньор Плуване
Стойко Цонов треньор Лека атлетика скокове
Андриан Андреев треньор Лека атлетика хвърляния
Христо Стоянов треньор Лека атлетика бягане
Ивайло Трайков треньор Тенис
Ивайло Воденов треньор Фехтовка

Ръководство на делегацията

Стефка Костадинова  председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов генерален секретар, зам. ръководител на делегацията
Камелия Игнатова шеф на мисия

Оперативно управление

Д-р Стефан Стругаров  главен лекар
Християн Янков протокол и транспорт
Лилия Пандурова администрация
Ивана Динева образователна програма

Подобни статии

Top