България спечели Купата на претендентите и е в Лигата на нациите!

Волейболистките, водени от селекционера Иван Петков, надиграха на финала Колумбия с 3-1

Женският национален отбор на България по волейбол триумфира с Купата в турнира на претендентите за място във Волейболната лига на нациите. На финала невероятните ни момичета, водени от селекционера Иван Петков, надиграха силния тим на Колумбия с 3-1 (22-25, 25-19, 25-20, 25-23) и си осигуриха класиране в най-комерсиаланата надпревара през следващия сезон.

Топреализатор за 4-ия пореден успех на тима ни в перуанската столица Лима стана Мария Каракашева с 20 точки, а Христина Русева добави 13, от които феноменалните 6 блокади. За Колумбия Даяна Сеговия завърши с 24 точки.

От маричанките в състава Лора Китипова завърши с 11 точки във финалния плейоф, Нася Димитрова  с 9, цял мач записа Жана Тодорова, а Александра Миланова не взе участие в срещата.

От бившите маричанки Силвана Чаушева завърши като втора по резултатност с 14, а Мира Тодорова се отчете с 3 точки.

В основната на успеха освен състезателките бяха и още пет маричани в щаба на националките – старши треньорът Иван Петков, Ивелина Монова – администратор, Петър Караджов – масажист, Николай Касабов – кинезитерапевт, Георги Касабов – лекар.

От 29-и септември лъвиците започват участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Япония.

В основната на успеха освен състезателките бяха и още пет маричани в щаба на националките: Старши треньорът Иван Петков, Ивелина Монова – администратор, Петър Караджов – масажист, Николай Касабов – кинезитерапевт, Георги Касабов – лекар.

От 29 септември лъвиците започват участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Япония.

Така „Лъвиците“ завършиха по най-добрия начин първата част от този сезон. По-рано този месец волейболистките на Иван Петков триумфираха и в Златната Европейска лига, където на финала победиха домакина Унгария с 3-0.

Снимка: fivb.org