България срещу Унгария, после срещу победителя от Исландия – Румъния

Националите се нуждаят от 2 победи, за да играят на Евро 2020

Отборът на България ще играе срещу Унгария на полуфиналите на плейофите за Евро 2020. Нашите попаднаха в поток „А“ при тегленето на жребия в централата на УЕФА в Нион, Швейцария.

На 26 март 2020 година „лъвовете“ ще посрещнат Унгария на националния стадион „Васил Левски“.

При евентуален успех в тази среща България играе срещу победителя от мача Исландия – Румъния на 31 март. Този двубой също ще бъде в София.

„Това си е един изключително сериозен мач. Ще подходим много отговорно срещу Унгария. Ние винаги трябва да сме доволни от съдбата, но футболът си е футбол. Жребият си е жребий, но всичко си зависи от нас. Не съм правил предварителни сметки. Нека да не изпадаме в еуфория и в исторически неща. Историята е, когато всичко се случи“, заяви пред БНТ 3 националният селекционер Георги Дерменджиев от Нион.

Националите за последно играха срещу унгарците на 29 февруари 2012 година в приятелски мач, завършил 1:1. Тогава Шалай откри за домакините в 42-ата минута, а Валери Божинов изравни в 87-ата. Като цяло балансът е негативен за нас. От 21 срещи сме записали 4 победи, 6 равенства и 11 загуби, но последният успех на маджарите е от 1974 г.

Последната българска победа датира от 8 октомври 2005 година, когато България спечели с 2:0 в световна квалификация в София с голове на Димитър Бербатов в 29-ата минута и на Стилиян Петров в 67-ата.