България U19 победи с 2:0 Молдова в контрола (ВИДЕО)

Вратарят Кристиан Томов от Локомотив (Пловдив) бе титуляр, Георги Трифонов, Георги Господинов и Пламен Цончев от Ботев (Пловдив) също играха

България U19 продължи със силното си представяне по време на подготвителния лагер на турска земя преди европейските квалификации през март. Във втората си проверка младите „лъвчета“ спечелиха с 2:0 над връстниците си от Молдова – двубой, в който нашите отново не оставиха съмнение в превъзходството си. Преди 4 дни тимът на Ангел Стойков разгроми Северна Македония с 4:0.

Този път селекционерът заложи на вратаря Кристиан Томов от Локомотив (Пловдив) като титуляр.

Голмайсторът на Ботев (Пловдив) и автор на 2 попадения срещу Северна Македония Георги Трифонов и съотборникът му Георги Господинов също започнаха с стартовия състав, а бившето „канарче“ Станислав Шопов бе заменен от настоящия юноша на „жълто-черните“ Пламен Цончев.

Нашите взеха инициативата още от началото, но през първото полувреме нямаха шанс да реализират, въпреки че създадоха няколко добри ситуации, най-чистата от които се откри пред Емил Ценов. Ударът му с глава обаче бе изчистен от голлинията.

Все пак логичното се случи в 57-тата минута, когато капитанът Християн Петров засече с глава центриране от ъглов удар и топката влетя неспасяемо в десния ъгъл на молдовската врата. В 69-тата минута България покачи преднината си, когато Иван Тасев бе изведен отлично на десния фланг и със страхотен прехвърлящ удар над вратаря направи 2:0. До края и двата тима пропуснаха изгодни възможности да променят резултата, но до нови попадения така и не се стигна.

Последната контрола на юношеските ни национали е на 4 февруари, четвъртък, срещу Шахтьор (Донецк).

Съставът на България: 1. Кристиан Томов, 2. Валентин Цветанов (60 – 21. Александър Бучков), 3. Алекс Луканов, 4. Християн Петров, 5. Георги Господинов, 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов (46 – 7. Никола Илиев), 15. Мартин Атанасов, 17. Мартин Сораков (46 – 19. Иван Тасев), 18. Георги Трифонов (46 – 16. Александър Синабов; 85 – 13. Георги Николов), 10. Станислав Шопов (83 – 22. Пламен Цончев).