България загуби от лидера в Лигата на нациите

Възпитаничките на Иван Петков не успяха да се противопоставят на Турция и записаха осма поредна загуба в турнира

Женският национален отбор на България загуби от Турция с 0:3 (14:25, 9:25, 23:25) във втория си мач от група 11, на турнира от третата седмица във Волейболната лига на нациите, който се провежда в Банкок (Тайланд).

С това родните представителки записаха осма загуба в световната надпревара, като с 1 спечелена точка заемат последно място във временното класиране. Турция от своя страна отбеляза седма победа в надпреварата, като с една загуба и 21 точки оглавява таблицата във Волейболната лига на нациите.

В първите две части родните представителки не успяха да се противопоставят на класния съперник. „Лъвиците“ излязоха с прекален респект и допуснаха множество слабости. Турция бе с една класа над волейболистките ни и взимаше първоначален аванс, като в първата част стартира с 6:1, а във втората поведе с 4:1. До края съперникът не позволи никакви обрати и затвори геймовете с голяма разлика. Представителките на Южната ни съседка доминираха над нашите със сервис, като затрудниха максимално организацията ни на атаката. Блокадата им бе непробиваема, като всички опити на родните представителки за противодействие се оказаха неуспешни. Селекционерът Иван Петков се опитваше чрез смени да промени нещата, но  без успех.

„Лъвиците“ демонстрираха възможности в третата част, когато се показаха като равностоен  съперник на туркините. Българките заиграха по-освободено и засилиха своя сервис и стабилизираха посрещането, а играта тръгна точка за точка. Серия от сервис на Мария Данчева изведе България точка напред 11:10. След отлични отигравания в атака нашите поведоха със 17:15 и 19:17. Равнопоставеността продължи до 22:22. В този момент диагоналът на туркините Ебрар Каракурт отново показа класата си, като след силен сервис, съотборничките й излязоха напред 23:22. Нов ас от нейна страна доведе до мачбол 24:23. Третият й пореден сервис все пак бе спасен, като България записа точка 23:24. Мира Тодорова затрудни посрещането на туркините, но все пак Ебрар Каракур сложи финалната точка след поредна отлична атака.

Гергана Димитрова бе най-резултатна с 11 точки,  Мирослава Паскова завърши с 10 точки. Реализатор за победата на Турция бе Ебрар Каракурт с 18 точки.

Източник: bgvolleyball.com