България загуби от световните шампионки от Сърбия

Нашите волейболистки взеха гейм, но записаха второ поражение на Евроволей 2019, днес играят срещу Турция

Женският национален отбор на България по волейбол претърпя втора загуба на Европейското първенство. Състезателките на Иван Петков отстъпиха на световните шампионки от Сърбия с 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 16:25) в мач от група „А“, изигран в турската столица Анкара.

Така „лъвиците“ заемат петото място в таблицата с 1 точка (2 поражения), а „плавите“ са лидери с 6 точки (2 успеха).

Българските волейболистки започнаха силно срещата и спечелиха без проблеми първата част. Във втория гейм сръбкините взеха инициативата и оформиха стабилна преднина. Тя се запази до края и резултатът бе изравнен 1:1 гейма. В началото на следващата част българките се доближиха до съперничките си, но не успяха да ги преодолеят.

Състезателките на Зоран Терзич се откъснаха и увеличиха аванса си. Темпото се запази и в четвъртия гейм и западните ни съседки записаха нови три точки на сметката си.

Най-резултатна за България бе Нася Димитрова с 18 точки (1 ас, 3 блокади), 16 точки добави Елица Василева (1 ас, 3 блокади). За сръбския тим Бранкица Михайлович бе топреализатор с 24 точки (3 блокади), Тияна Бошкович се отчете с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Днес от 19:30 часа българките излизат срещу домакините от Турция, а Сърбия среща Франция.

Стартови състави:

България: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова, Елица Василева, Мира Тодорова, Жана Тодорова (либеро)

Сърбия: Бранкица Михайлович, Стефана Велкович, Мая Огнйенович, Мая Алексич, Тияна Бошкович, Бояна Миленкович, Теодора Пушич (либеро)