България загуби с 1:3 от олимпийския шампион Бразилия

Това бе седмо поражение за водения от Силвано Пранди тим в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България, който е представен с обновен и млад състав, успя да вземе гейм на олимпийския шампион Бразилия, но загуби от домакините с  1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25), в първия си мач от турнира в група 16, от четвъртия  уикенд на Волейболната лига на нациите в град Куияба.

Така родните представители pаписаха седмо поражение в световната надпревара, като остават на дванадесето място във временното общо класиране с 3 победи и 8 точки. Съставът на Бразилия пък е на втора позиция с 9 победи, 1 загуба и 25 точки.

Селекционeрът Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев – Владислав Иванов-либеро.

Официален дебют в мача направиха двама български състезатели – Радослав Парапунов и Пламен Шекерджиев.

С най-голям актив за България бе Цветан Соколов с 14 точки. Розалин Пенчев завърши с 12 точки в мача. Реализатор за победата на Бразилия стана Йоанди Леал с 15 точки. Рикардо Лукарели добави 13 точки за успеха.

Във втория си мач от групата волейболистите ни ще се изправят срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма. Срещата е на 23 юни в полунощ в 00:00 ч. Домакините ще играят с Германия от 03:00 часа българско време през нощта.

Източник: bgvolleyball.com