България завърши на второ място на турнира в Хърватия след 3:2 над Саудитска Арабия

Хеттрик направи нападателят на Левски Мартин Петков, Крис Добрев и Димитър Тонев от Ботев не играха заради контузии, Слави Шопов влезе на смяна

Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши на второ място на международния турнир в Хърватия. В последната среща момчетата на селекционера Ангел Стойков се наложиха с 3:2 над Саудитска Арабия. Това е втора победа за тях след 3:0 над Индонезия преди два дни. На старта на турнира те паднаха с 2:3 от домакина Хърватия, като в последните минути удариха и греда. Хърватите спечелиха всичките си мачове и завършиха първи.

В днешната среща и трите попадения за България вкара нападателят на Левски Мартин Петков. Той откри резултата в 35-та минута, но арабите изравниха в 56-ата от дузпа. Нашите също получиха дузпа в 64-ата минута, която Петков превърна в 2:1.

Саудитска Арабия изравни в 68-ата минута, но роденият в Нови Искър здравеняк вкара за 3:2 в 80-ата минута.

Арабите завършиха с десет души, след като 2 минути преди края техен футболист получи червен картон.

За България не взеха участие двамата от Ботев (Пловдив) Кристиян Добрев и Димитър Тонев, които са с травми. На смяна през второто полувреме в игра влезе Станислав Шопов.

През октомври на състава на Стойков предстои участие в Елитния квалификационен кръг на европейското първенство, където България е в една група с отборите на Испания, Белгия и Северна Македония.

Съставът на България: 23. Иван Дичевски, 2. Александър Ганчев, 4. Християн Петров (52 – 19. Томислав Папазов), 14. Георги Александров, 5. Йоан Бауренски, 6. Павел Георгиев (45 – 7. Станислав Шопов), 18. Димитър Стоянов (60 – 13. Кольо Станев), 15. Мартин Атанасов (60 – 22. Петър Караангелов), 20. Емил Колев (45 – 21. Денислав Ангелов), 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков.

Селекционер: Ангел Стойков.