България завъртя 1:1 с Кипър, решава всичко в последния мач (СНИМКИ И ВИДЕО)

Ето всички резултати от Лигата на нациите от снощи

България завърши наравно 1:1 срещу Кипър в Никозия в мач от група 3 в Лига „C“ от турнира  „Лига на нациите“. Голът отбеляза Панагьотис Закариу в 24-ата минута. България изравни минута преди края на мача от дузпа, изпълнена точно от Николай Димитров.

В другия мач от нашата група Словения и Норвегия също завършиха наравно 1:1. Така в класирането България остава на второ място, заради по-слаба голова разлика от норвежците.

„Лъвовете“ изиграха слабо първо полувреме, но показаха различно лице през втората част, когато шведският рефер Ал Хаким изигра ключова роля, подминавайки с лека ръка две чисти дузпи за нашите.

Така съдбата на първото място в групата ще се реши в последните мачове. България има 10 точки и остава на второ място след Норвегия, които също направиха 1:1 в другия мач от групата срещу Словения. По този начин националите ни ще се надяват на победа над словенците в понеделник на Националния стадион „Васил Левски“, а в същото време Норвегия не трябва да побеждава Кипър като гост, за да можем да завършим на първо място в групата.

Резултати: Холандия – Франция 2:0, Словакия – Украйна 4:1, Уелс – Дания 1:2, Гирбалтар – Армения 2:6, Лихтенщайн – Македония 0:2